Klienti ČPZP mohou čerpat nové preventivní programy i vyšší příspěvky

14.01.2021 10:17

Zvýšení příspěvků u oblíbených preventivních programů i zavedení zcela nových přinesl letošní rok klientům České průmyslové zdravotní pojišťovny. Na programy podporující zdravý způsob života a na další aktivity, například prevenci závažných onemocnění, vyčlení třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR částku 290 milionů Kč, což je o 10 milionů Kč více než v roce 2020.

Klienti ČPZP mohou čerpat nové preventivní programy i vyšší příspěvky
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

„Zcela novým preventivním programem je Chůva 24 s příspěvkem 500 Kč na zakoupení monitoru dechu nebo chůvičky. Na vyšší příspěvky se mohou těšit například těhotné ženy a maminky, které budou čerpat program Manažerka mateřství, kde zvyšujeme příspěvek z 1500 na 2000 Kč. Pojištěnci od 65 let získají na nákup doplňků stravy 400 Kč proti dosavadním 200 Kč,“ uvádí k novinkám tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) podpoří své pojištěnce od 65 let i v rámci programu Pravidelný pohyb. „Pro čerpání 700 Kč z tohoto programu stačí seniorům předložit doklady o úhradě cvičení v posilovně, fitcentru nebo na bazéně v hodnotě 1000 Kč. U ostatních pojištěnců je to alespoň 1500 Kč,“ upřesňuje mluvčí Mazurová.

V roce 2021 pokračují preventivní programy Test COVID-19 a Příspěvek na paruku, zavedené v roce 2020.

Klienti mají pro předložení dokladů k čerpání tříměsíční lhůtu. Platí rovněž možnost proplácení příspěvků přes mobilní aplikaci Zdraví v mobilu, z prostředí E-přepážky na webu ČPZP a prostřednictvím datové schránky. E-přepážku včetně oprávnění k přístupu je možné zřídit prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna také vylepšila vzhled webových stránek na www.cpzp.cz, kde je mimo jiné podrobný přehled preventivních programů.

K nejčerpanějším preventivním programům patří dlouhodobě očkování, kde na příspěvky ČPZP vynaložila v roce 2020 částku přesahující 50 milionů korun.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje téměř 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má více než sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČOI prokázala častější porušení zákazu prodeje alkoholu nezletilým

9:15 ČOI prokázala častější porušení zákazu prodeje alkoholu nezletilým

Česká obchodní inspekce kontrolovala ve 2. čtvrtletí 2022 dodržování zákona, který zakazuje prodej a…