Koncert ČRo rozezní v neděli 28. října Staroměstské náměstí

18.10.2018 19:23

Český rozhlas zve u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky na koncert největších hitů století v podání předních českých interpretů, jakými jsou Karel Gott, Marta Kubišová nebo Lucie Bílá. Koncert se uskuteční v neděli 28. října od 14 hodin na Staroměstském náměstí a vstup je zcela zdarma.

Koncert ČRo rozezní v neděli 28. října Staroměstské náměstí
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Speciální koncert k 100. výročí založení republiky zahájí vystoupením Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Slovenskou stranu následně zastoupí pop-rocková skupina No Name. Od 16.30 zazpívají návštěvníkům Lucie Bílá, Karel Gott, Marta Kubišová, Eva Pilarová, Jiří Suchý, Jaroslav Uhlíř, Helena Vondráčková a další za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který speciálně pro tuto akci upravil písně ikonické pro hudební tvorbu uplynulých deseti dekád. V jejich podání zazní největší hity století, mezi které patří Hezká vzpomínka (1926), Ta naše písnička česká (1932), Škoda lásky (1945), Píseň pro Kristýnku (1954), Ach, ta láska nebeská (1962), Modlitba pro Martu (1968), Holubí dům (1974), Holky z naší školky (1982), Dlouhá noc (2001) a Půlnoční (2011). „Věřím, že koncert Českého rozhlasu, který propojí současné interprety hudební scény s bývalými, bude příjemným kulturním zážitkem a vrcholem oslav u příležitosti 100. výročí založení republiky,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Deset největších hitů, které zazní na Staroměstském náměstí, vybrali v anketě 100 hitů republiky posluchači Českého rozhlasu Dvojka. Která z písní bude tou vítěznou za celých sto let, se návštěvníci dozvědí krátce před 18 hodinou.

Součástí programu Českého rozhlasu k oslavám stoletého výročí Československa je zvuková a obrazová výstava „Schody času“ na Václavském náměstí. Průchozí koma moduly zprostředkují návštěvníkům historickou procházku republikou podle jednotlivých desetiletí. Na speciálním webu schodycasu.cz si navíc návštěvníci mohou poslechnout a stáhnout zvukovou stopu pro každý rok z naší stoleté historie.  

Koncert Českého rozhlasu – Největší hity století
28. říjen 2018, Staroměstské náměstí, Praha
Vstup zdarma

14.00 – 14.45     Tomáš Klus a jeho Cílová skupina
15.00 – 15.45     No Name
16.30 – 18.30     Koncert Největší hity století za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma  a vyhlášení ankety 100 hitů republiky
Vystoupí: Lucie Bílá, Karel Gott, Marta Kubišová, Eva Pilarová, Jiří Suchý, Jaroslav Uhlíř, Helena Vondráčková a další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

22:31 Ústecký kraj: Vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

Chemické fórum Ústeckého kraje, které se mělo uskutečnit tradičně v březnu letošního roku, se kvůli …