Královéhradecký kraj: Dotace na výměnu kotlů budou pokračovat

08.04.2021 8:24

I v novém programovacím období 2021–2027 počítá Královéhradecký kraj s podporou výměny neekologických zdrojů vytápění. Finální podobu programu nyní připravuje Ministerstvo životního prostředí ČR. Pro všechny kraje chce rozdělit přes pět miliard korun. Dotace mají cílit především na nízkopříjmové domácnosti.

Královéhradecký kraj: Dotace na výměnu kotlů budou pokračovat
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Vyhlášení výzvy pro kraje se předpokládá na přelom let 2021 a 2022.

„Jednotlivé kraje následně připraví vlastní dotační programy určené uchazečům o výměnu zdroje vytápění. Opět bude možné měnit kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním, které nesplňují limity třetí nebo vyšší emisní třídy, a nahradit je tepelnými čerpadly nebo kotly na biomasu s automatickým nebo ručním přikládáním,“ vysvětluje radní pro regionální rozvoj, granty a dotace Adam Valenta s tím, že diskuse se zatím vede o možnosti podpory pro plynové kondenzační kotle. O ty je spolu s tepelnými čerpadly mezi veřejností největší zájem. Novinkou bude to, že podmínky dotace budou maximálně vstřícné vůči nízkopříjmovým žadatelům.

Doposud se v Královéhradeckém kraji s pomocí takzvaných kotlíkových dotací vyměnilo přes 6000 starých nevyhovujících kotlů. Žadatelé si mezi sebou rozdělili přes 550 milionů korun. Přestože již od září roku 2022 nebude možné topit v kotlích první a druhé emisní třídy, stále jich využívá velké množství domácností.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj zprovoznil napojení průmyslové zóny Tábor východ

22:33 Jihočeský kraj zprovoznil napojení průmyslové zóny Tábor východ

O dva měsíce dříve, než bylo původně v plánu, se podařilo zprovoznit pro řidiče napojení průmyslové …