Královéhradecký kraj: Na železnici budou o prázdninách čtyři výluky

30.06.2018 12:49

Cestování na železnici lidem v Královéhradeckém kraji o prázdninách zkomplikují čtyři výluky. Budou na tratích z Jaroměře do Staré Paky, ze Smiřic do České Skalice, z Častolovic do Solnice a z Hradce Králové do Týniště nad Orlicí.

Královéhradecký kraj: Na železnici budou o prázdninách čtyři výluky
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Důvodem výluk jsou rozsáhlá rekonstrukce stanice v Jaroměři a opravy na dalších tratích. Cestující budou muset použít náhradní autobusovou dopravu. ČTK to oznámil Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah.

Nejdelší výluka bude mezi stanicemi Jaroměř a Stará Paka na trati z Hradce Králové do Liberce. Začne 14. července a potrvá do 10. září. S rekonstrukcí jaroměřské stanice bude mezi 14. červencem a 10. srpnem souviset i výluka mezi stanicemi Smiřice a Česká Skalice na tratích Hradec Králové - Jaroměř a Jaroměř - Trutnov. Některé autobusy budou mít oproti vlakovému jízdnímu řádu jiné časy odjezdů a příjezdů, u některých spojů nebudou zajištěné vlakové přípoje.

Na trati z Častolovic do Solnice, která vede do průmyslové zóny Kvasiny - Solnice se závodem Škody Auto, bude výluka 11. až 16. července. Cestující by se měli připravit na zpoždění pět až deset minut.

Již v sobotu 30. června začíná výluka mezi stanicemi Hradec Králové a Týniště nad Orlicí, která potrvá do 13. července. Místo vlaků budou zřízeny čtyři autobusové linky. Jedna z nich bude zrychlená a bude mít zastávky pouze v Hradci a v Týništi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vlaky RegioSpider vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

7:34 České dráhy: Vlaky RegioSpider vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

Na železniční lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa nově nasazují České dráhy čtyři motorové v…