MHMP: Družstevní bydlení dostalo v Praze zelenou

22.06.2019 10:49 | Zprávy

Pražští zastupitelé schválili záměr vytvoření bytových družstev s participací města

MHMP: Družstevní bydlení dostalo v Praze zelenou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dnešním jednání jednomyslně schválilo záměr podpory dostupného družstevního bydlení s participací hl. m. Prahy, který připravila radní pro podporu bydlení Hana Kordová Marvanová. Cílem je výstavba cenově dostupného družstevního bydlení v Praze určeného zejména pro příslušníky střední příjmové skupiny, která má problém dosáhnout na vlastnické bydlení, a v části nájemní například pro příslušníky profesí stěžejních pro zajištění chodu a rozvoje hlavního města Prahy.

„Projekt předpokládá, že město poskytne nově vytvořeným družstvům pozemky na základě práva stavby nebo nájemní smlouvy. Město by mělo mít účast v bytovém družstvu a mělo by tudíž také dispoziční právo k určité části bytů,“ říká k záměru radní Kordová Marvanová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.