Ministerstvo spravedlnosti: Setkání české a německé ministryně spravedlnosti v Praze

21.08.2020 10:07

Ministryně spravedlnosti České republiky Marie Benešová ve čtvrtek 20. srpna přivítala ministryni spravedlnosti a ochrany spotřebitele Spolkové republiky Německo Christine Lambrecht.

Ministerstvo spravedlnosti: Setkání české a německé ministryně spravedlnosti v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Česká a německá delegace se setkaly v sídle Ministerstva spravedlnosti ČR, a to v rámci právě probíhajícího předsednictví Německa v Radě EU. Evropská linka pak protnula diskutovaná témata, jako například fungování Úřadu evropského veřejného žalobce, elektronické důkazy a digitalizaci justice.

Ministryně Benešová se zajímala o priority německého předsednictví a rovněž o samotné jeho přípravy. Těmi se Česká republika aktuálně zabývá, a to v souvislosti s vlastním předsednictvím v roce 2022. Obě strany se dále shodly, že diskuze o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce byly sice dlouhé a náročné, avšak situace nyní vypadá optimisticky a Úřad by mohl od 20. listopadu 2020 začít plnit své úkoly.

Řešilo se také téma elektronických důkazů. Ministryně Marie Benešová zdůraznila, že Česká republika podporuje snahy o vytvoření nového efektivního nástroje pro přístup k elektronickým důkazům, avšak aktuální návrh česká strana nepovažuje za dostačující, protože v něm postrádá notifikační proceduru s jasně danými závaznými účinky. Stranou pochopitelně nezůstalo ani téma COVID-19. Obě strany si vyměnily nedávné zkušenosti s opatřeními zavedenými v oblasti justice.

„Bilaterální spolupráce mezi oběma zeměmi je dlouhodobě velmi úzká a bezproblémová. Moc mne proto potěšilo, že na ni díky dnešnímu osobnímu setkání můžeme navázat a dále ji rozvíjet,“ shrnula setkání ministryně Marie Benešová. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

O Vrběticích máte jasno

Paní Pekarová Adamová, případ byl odložen, tj. že se nepodařilo získat důkazy o spáchání tr. činu. A pokud je to jinak, proč příslušné orgány nezahájily tr. stíhání, trestní stíhání v nepřítpmnosti, nebo žádaly vydání atd.O vině rozhoduje soud, nikoliv policie nebo BIS. mŮŽETE MI PROSÍM ODPOVĚDĚT.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SZPI: Kontroly v roce 2023? 49 tisíc kontrol, uloženy pokuty přes 128 milionů

7:08 SZPI: Kontroly v roce 2023? 49 tisíc kontrol, uloženy pokuty přes 128 milionů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila v roce 2023 celkem 48 821 vstupů do pr…