Ministerstvo vnitra pošle Bosně a Hercegovině dar 25 milionů korun

24.07.2018 19:02 | Zprávy

Ministerstvo vnitra pošle Bosně a Hercegovině 25 milionů korun na posílení ochrany hranic a zvládání migrační situace. Peníze půjdou z programu ministerstva Pomoc na místě. Záměr dnes, 24. července 2018, schválila vláda.

Ministerstvo vnitra pošle Bosně a Hercegovině dar 25 milionů korun
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Podle informací Mezinárodní organizace pro migraci přišlo od začátku roku do 21. června 2018 do Bosny a Hercegoviny přes 7 000 migrantů, přičemž okolo 2 500 z nich se nadále zdržuje na jejím území. Každý týden nyní do Bosny a Hercegoviny přichází 400–600 migrantů, a to především přes hranice se Srbskou republikou. „Je zřejmé, že skrze Bosnu a Hercegovinu nyní vede nová migrační trasa směrem do Evropské unie. Dlouhodobou prioritou Ministerstva vnitra je udržet západobalkánskou trasu uzavřenou. Proto jsme se rozhodli poskytnout Bosně a Hercegovině dar ve výši 25 milionů korun na pomoc s migrační situací,“ upřesnil návrh pomoci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Peníze využije Ministerstvo bezpečnosti Bosny a Hercegoviny na nákup potřebného technického vybavení v oblasti ochrany hranic, jako jsou termokamery, dalekohledy, drony, baterky či detektory srdečního tepu apod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.