Moravskoslezský kraj nastartoval rozvoj znevýhodněných oblastí

10.10.2022 13:30 | Tisková zpráva

Už třetím rokem Moravskoslezský kraj přispívá na rozvoj Osoblažska a Vítkovska, tedy nejvíce socioekonomicky znevýhodněných lokalit regionu. Jedním z úspěšně dokončených projektů je například nově vybudovaná výrobní hala v obci Dívčí Hrad. Na Osoblažsko tak přijde další podnikatel a nabídne místním lidem nová pracovní místa.

Moravskoslezský kraj nastartoval rozvoj znevýhodněných oblastí
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Osoblažsko a Vítkovsko jsou oblasti, které v našem regionu nejintenzivněji trápí odliv obyvatel, nedostatek zajímavých pracovních míst, horší dopravní dostupnost i slabě rozvinutý cestovní ruch. Moravskoslezský kraj se snaží tento zaostávající sociální a ekonomický vývoj posílit, proto tamním obcím už tři roky za sebou nabídl pomocnou ruku. Z krajského rozpočtu obcím už rozdělil na 33 rozvojových projektů celkem 73 milionů korun. V příštím roce chceme v tomto programu pokračovat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška s tím, že krajské peníze jsou v tomto programu určeny pro obce do pěti tisíc obyvatel. Každá z nich si mohla zažádat o 300 tisíc korun až 3 miliony.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22216 lidí

Jedním z dokončených projektů je výstavba výrobní a skladovací haly v místní části Sádek u Dívčího Hradu. „Díky této investici, kterou podpořil Moravskoslezský kraj a já mu tímto mnohokrát děkuji, vzniknou v obci minimálně tři nová pracovní místa. Současně s tím bude v obci působit nový zaměstnavatel, který přichází z jiného regionu. Až dojde na výrobu, může být v hale zaměstnáno až deset pracovníků. S novým podnikatelem jsem již jednal i o možnosti rozšíření haly, popřípadě výstavby další haly v sousedství té stávající. Tím by došlo k dalšímu, razantnímu nárůstu pracovních míst v Dívčím Hradě,“ řekl starosta obce Dívčí Hrad Jan Bezděk a doplnil, že krajská dotace ve výši 3 miliony korun pokryla 80 % nákladů projektu.

Mezi dalšími dokončenými projekty, které významně podpořil kraj, je také vloni dokončená rekonstrukce budovy bývalých zámeckých koníren ve Slezských Rudolticích, rekonstrukce školní družiny v Osoblaze, revitalizace veřejného prostoru před obecním úřadem v obci Rusín, rekonstrukce kulturního domu v Čermné ve Slezsku, výměna oken na bytových domech v Bohušově, dětské hřiště u mateřinky Bohušov, revitalizace bytového domu Třemešná nebo rekonstrukce střechy školy v Melči.

„Chceme v těchto znevýhodněných oblastech zvýšit životní úroveň. Proto i v příštím roce na budování potřebné infrastruktury přispějeme. Obcím nabídneme peníze na výstavby či rekonstrukce škol, bytových domů, sportovišť, kulturních nebo zdravotnických zařízení či podnikatelských zón. Osoblažsko a Vítkovsko jsou lokality, které zkrátka pomoc kraje potřebují mnohem více než jiné oblasti. Věřím, že se nám společnými silami podaří tuto situaci změnit tak, aby zde lidé zůstávali, zakládali zde rodiny, měli dobrou práci, příjemné prostředí i možnosti se bavit či relaxovat,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: Noví čeští velvyslanci zamíří do Turecka a Švýcarska

16:08 Ministerstvo zahraničí: Noví čeští velvyslanci zamíří do Turecka a Švýcarska

V následujících měsících vyšle česká diplomacie nové velvyslance do Ankary a do Bernu.