NFPK: Utajovaná blesková reorganizace policie

10.08.2016 19:11

Nadační fond proti korupci na základě získaných poznatků vypracoval a dnes zveřejnil elaborát, který se podrobně věnuje bleskové reorganizaci Policie České republiky. Text je určen široké veřejnosti.

NFPK: Utajovaná blesková reorganizace policie
Foto: nfpk.cz
Popisek: Nadační fond proti korupci

Celý proces reorganizace policejních útvarů, ke které došlo od 1. srpna 2016, provází celá řada podezřelých okolností. Ať už se jedná o její načasování, kdy byla ještě v květnu 2016 představena Koncepce policie ČR do roku 2020, která počítala se zachováním obou útvarů (Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality). Či naprosto tristní a odlišný způsob komunikace s řediteli zmíněných útvarů, i vůči státním zástupcům a odborné veřejnosti. Rovněž bude s největší pravděpodobností docházet i k únikům informací z vyšetřování a následnému ohrožení vyšetřování.

Zveřejněných materiál se věnuje podrobně zejména těmto podezřelým okolnostem. Zmíněna je i skutečnost, že policejní prezident vstupoval do funkce s koncepcí, ve které odmítal rozsáhlé reorganizace policie. Jsou zde však také prezentovány i názory vybraných expertů a chronologie celého procesu reorganizace.

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislou iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Elaborát Utajovaná blesková reorganizace policie najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2019 (2. část)

18:38 DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2019 (2. část)

Informace o změnách v MHD – krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2019 (2. část od 19. 10. 20…