NKÚ: Jak na audit mezinárodních organizací? Praxi přiblížil seminář

24.03.2018 16:34

Nejvyšší kontrolní úřad uspořádal seminář, který byl zaměřen na audit mezinárodních organizací a na mezinárodní účetní standardy. Akce se konala v sídle NKÚ a jejím smyslem bylo vyměnit si zkušenosti, ukázat různé postupy při auditu mezinárodních organizací a rovněž přiblížit podstatu používání mezinárodních účetních standardů, na kterých je založeno účetnictví řady mezinárodních organizací.

NKÚ: Jak na audit mezinárodních organizací? Praxi přiblížil seminář
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

„Výměna zkušeností a možnost zjistit, jak to dělají ostatní, má nesmírnou hodnotu. Díky tomu můžeme srovnat naši praxi s praxí ostatních a vzít si z práce kolegů to dobré a užitečné, co my sami můžeme využít a aplikovat. Pokud po semináři budeme odcházet a přemýšlet nad tím, co tu dnes řekli naši kolegové a jaké to má využití pro naši práci, tak byla tato akce z našeho pohledu úspěšná,“ řekl v úvodu prezident NKÚ Miloslav Kala.

Na semináři zazněly příspěvky od zahraničních hostů týkající se auditu Evropské vesmírné agentury, Evropské organizace pro jaderný výzkum a v neposlední řadě také Organizace spojených národů. Mezinárodní účetní standardy pak blíže představili Vladimír Zelenka z Komory auditorů ČR a Ladislav Mejzlík, děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE. Audit mezinárodních organizací zase přiblížil kontrolor NKÚ Luboš Rokos, který předsedá revizní komisi Evropské vesmírné agentury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD představilo Krajskému úřadu v Ústí nad Labem plán akcí

21:01 ŘSD představilo Krajskému úřadu v Ústí nad Labem plán akcí

Vedení chomutovské a liberecké Správy ŘSD představilo v sídle Krajského úřadu v Ústí nad Labem postu…