NÚKIB: Analýza komunikačních prostředků

24.04.2022 12:47 | Tisková zpráva

NÚKIB připravil dokument obsahující analýzu komunikačních aplikací s end-to-end šifrováním, který může široká veřejnost i subjekty regulované zákonem o kybernetické bezpečnosti využít při výběru pro ně vhodných komunikačních platforem.

NÚKIB: Analýza komunikačních prostředků
Foto: NÚKIB
Popisek: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Současný trh nabízí širokou škálu možností, jaké komunikační aplikace lze používat. Jejich nastavení se liší komfortem, bezpečností a důvěryhodností provozovatele. Z těchto důvodů NÚKIB představuje analytický materiál shrnující specifika konkrétních aplikací, jejich zabezpečení a možnosti užití end-to-end šifrování.

End-to-end šifrování je funkce, která zaručuje, že komunikace mezi odesílatelem a jejím příjemcem není zjistitelná či viditelná pro nikoho jiného, včetně samotných provozovatelů aplikací, kteří v běžné nešifrované komunikaci přístup ke zprávám mají nebo jej mít mohou.

Ve vydaném dokumentu jsou blíže popsány základní dostupné komunikátory: Threema, Signal, Telegram, WhatsApp, Messenger, Google messages a Apple iMessages.

Analýzu naleznete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Úvodní slovo předsedy úřadu Petra Mlsny na Májové konferenci 2024

7:04 ÚOHS: Úvodní slovo předsedy úřadu Petra Mlsny na Májové konferenci 2024

Úvodní slovo předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Mlsny na Májové konferenci 2024.