NÚKIB: Třetí setkání Platformy k výzkumu a vývoji v kybernetické a informační bezpečnosti

09.04.2022 21:21 | Tisková zpráva

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) uspořádal 31. března 2022 ve spolupráci s Technologickou agenturou České republiky (TA ČR) již třetí setkání Platformy k výzkumu a vývoji v kybernetické a informační bezpečnosti. Tématem jednání bylo posílení možností spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje v kybernetické a informační bezpečnosti na národní i mezinárodní úrovni. Platforma sdružuje zástupce veřejného, akademického a soukromého sektoru – setkání se zúčastnili například zástupci Technologického centra Akademie věd ČR, Ministerstva vnitra, NAKIT, CESNET a vysokých škol (MU, VUT, VŠB-TUO, ČVUT).

NÚKIB: Třetí setkání Platformy k výzkumu a vývoji v kybernetické a informační bezpečnosti
Foto: NÚKIB
Popisek: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Účastníky přivítal náměstek ředitele NÚKIB Jaroslav Šmíd a předseda TA ČR Petr Konvalinka. Zástupci NÚKIB následně představili novinky v oblasti národního výzkumu a vývoje, například v souvislosti s novým Národním plánem výzkumu a vývoje v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti a budováním Národního koordinačního centra. V rámci prezentací Ministerstva průmyslu a obchodu, TA ČR a Technologického centra AV ČR byly přiblíženy možnosti finanční podpory v oblasti kybernetické bezpečnosti z národních i unijních programů. V neposlední řadě hovořil zástupce AFCEA o významu spolupráce a možnostech jejího posílení.

Součástí setkání byla i debata na téma veřejné podpory a koordinace jejího poskytování v rámci výzkumu a vývoje v kybernetické bezpečnosti. Dále byla diskutována role Platformy v rámci vznikajícího Národního koordinačního centra.

Účastníci se shodli na důležitosti sdílení informací týkajících se možností zapojování do národních a evropských programů v oblasti kybernetické bezpečnosti, stejně jako na pokračování spolupráce v této oblasti.

Další setkání Platformy k výzkumu a vývoji v kybernetické a informační bezpečnosti je předběžně plánováno na červen 2022.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ocenění péče o lesy ve Křtinách a celoživotní práce pro přírodu

8:41 AOPK ČR: Ocenění péče o lesy ve Křtinách a celoživotní práce pro přírodu

Cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se letos udělovala popáté, již tradičně na konferenci Vyb…