Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí ve věci rozšíření letiště Vodochody

11.03.2017 12:20 | Zprávy

Ministerstvo životního prostředí vydalo dne 29. 10. 2013 souhlasné stanovisko (dále také „stanovisko EIA“) ve věci záměru „Letiště Vodochody“ k posouzení vlivů záměru na životní prostředí, vydané podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. Stanovisko EIA bylo vydáno k záměru rozšířit infrastrukturu stávajícího letiště Vodochody tak, aby odpovídala požadavkům pro civilní leteckou dopravu a aby bylo možné letiště i nadále využívat jako letiště s mezinárodním provozem. Rozšíření letiště předpokládá dostavbu systému pojezdových drah, odbavovacích stání, odbavovacího terminálu a další nezbytné infrastruktury (hangáru, hasičské stanice, věže řídícího provozu, obslužné komunikace atd.). Souhlasné stanovisko EIA bylo podmíněno respektováním stanovených podmínek v následných stupních projektové přípravy a realizace stavby a provozu.

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ministerstva životního prostředí ve věci rozšíření letiště Vodochody
Foto: pixabay.com
Popisek: zákony, ilustrační foto

Ministerstvo životního prostředí usnesením ze dne 13. 4. 2014 zrušilo za přiměřeného použití ustanovení správního řádu o přezkumném řízení stanovisko EIA. Ministr životního prostředí rozhodnutím ze dne 23. 10. 2014 zamítl rozklad a toto usnesení potvrdil.

Proti rozhodnutí ministra o rozkladu podala společnost Letiště Vodochody a. s. žalobu, na jejímž základě Městský soud v Prazezrušil žalobou napadené rozhodnutí rozsudkem ze dne 14. 12. 2015 a věc vrátil ministerstvu životního prostředí k dalšímu řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici vrací palivo do reaktoru třetího výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany

9:12 ČEZ: Energetici vrací palivo do reaktoru třetího výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Energetici po více jak měsíci intenzivních servisních prací zaváží palivo zpět do reaktoru třetího v…