Na případu s krycím názvem AGAMA pracoval tým Daňové Kobry několik měsíců za intenzivní podpory Finančního analytického úřadu, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel.
Skupina obviněných osob měla podle našich závěrů cíleně založit a následně ovládat víceúrovňový řetězec nejméně 32 tuzemských společností, posloupně obchodujících v režimu DPH s drahými kovy (směsi zlata, stříbra, stříbrného granulátu a platiny).
V řetězci mělo docházet k „umělému“ obchodování se zbožím (drahých kovů) neznámého původu, které bylo neevidovaně pořizováno z jiných členských států EU. Původ zboží měl být „legalizován“ prostřednictvím tzv. chybějících obchodníků (nekontaktní právnické osoby). Drahé kovy byly dále prodávány, přičemž obviněné osoby neměly odvádět DPH. Podle závěrů kriminalistů vyhotovovaly daňové doklady, na jejichž základě uplatňovaly nárok na odpočet další firmy, včetně „koncových“ společností. Koncové společnosti se pak měly zbavovat daňové povinnosti na výstupu dodáním zboží do jiného členského státu EU, v důsledku čehož mělo docházet k čerpání vysokých nadměrných odpočtů DPH.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva