Policie ČR: Policisté, sloužící na Králicku, mají nové prostory

17.07.2018 9:21 | Zprávy

Za účasti náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Petra Petříka, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Jana Švejdara a starosty obce Dolní Morava pana Richarda Nováka jsme včera slavnostně otevřeli nové prostory služebny v turisty oblíbené lokalitě Dolní Morava.

Policie ČR: Policisté, sloužící na Králicku, mají nové prostory
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Slavnostním přestřižením pásky se završila více jak roční příprava prostor pro policisty sloužící nejen v úpatí Kralického Sněžníku. Velkou zásluhu na vybudování služebny má investor obec Dolní Morava. „Abychom z těchto prostor, které dříve sloužily jako hasičská zbrojnice, vytvořili plnohodnotnou policejní služebnou, museli jsme ji pochopitelně vybavit odpovídajícím zařízením a technikou“, podotkl náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Petřík. Místní obyvatelé, ale i turisté budou mít k nám blíže a tím i pohodlněji vyřídí případný problém.

Krajský ředitel uvedl „Tato lokalita si novou policejní služebnu zaslouží. Policisté tím získávají potřebné zázemí pro výkon služby a předpokládám, že to bude mít vliv na zlepšení dopravy v obci a také kriminalita nebude obyvatelé a návštěvníky trápit“. Hlavním úkolem policistů bude tedy posílení dohledu nad bezpečností silničního provozu, ale i bezpečím místních občanů a návštěvníků obce. Na tomto dohledu se kromě hlídek z Obvodního oddělení Králíky spolupodílejí hlídky Dálničního oddělení Vysoké Mýto, Odboru služby dopravní policie Pardubice a další útvary Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…