ŘSD: Tragická dopravní nehoda na dálnici D2 stála život dálničáře

04.05.2020 21:13

Krátce po poledni 29. dubna 2020 podlehl zraněním neslučitelných se životem jeden z našich kolegů, pracovník asistenční služby, mladý táta dvou dětí.

ŘSD: Tragická dopravní nehoda na dálnici D2 stála život dálničáře
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

K tragické dopravní nehodě došlo na dálnici D2 v km 57,00 ve směru na Brno. Rumunský řidič kamionu nevěnoval pozornost řízení a narazil v plné rychlosti do auta asistence ŘSD. Ve vraku asistenčního auta bohužel zahynul zaměstnanec ŘSD, manžel a táta dvou dětí. Prosíme proto znovu řidiče, především nákladních aut: Dívejte se na cestu před sebou. Jsou tam naši lidé.

Vozidlo asistenční služby ze Střediska správy a údržby dálnic Podivín bylo přivoláno ke kamionu, který asi v 10.00 hodin zastavil na krajnici kvůli poruše levého kola. Asistenční služba místo řádně označila. Po opravě kamion i servis odjel a asistenční služba začala rušit označení místa. Řidič asistenčního vozu již seděl v autě, druhý pracovník byl mezi autem a vozíkem po levé straně oje a zřejmě sklízel kužely do vozíku. Řidič kamionu přehlédl značení a narazil do vozíku. Souprava byla vržena na 30 m daleko. Nárazem vozíku o auto došlo ke smrtelnému zranění pracovníka ŘSD ČR.

ŘSD ČR v rámci své organizace vyhlásilo sbírku, výtěžek bude zaslán rodině zesnulého dálničáře.

Prosíme všechny řidiče, aby během jízdy věnovali plnou pozornost řízení a dodržovali předepsanou rychlost!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…