Rosatom rozšiřuje spolupráci s Argentinou, součástí dohody jsou i plovoucí jaderné elektrárny

03.12.2018 18:13 | Zprávy

Během summitu G20 byl 1. prosince v Buenos Aires podepsán strategický dokument, který rozšiřuje argentinsko-ruskou spolupráci při mírovém využívání jaderné energie. Navazuje na memorandum o porozumění při průzkumu uranových ložisek z letošního ledna a na memorandum o výstavbě jaderného bloku z roku 2015.

Rosatom rozšiřuje spolupráci s Argentinou, součástí dohody jsou i plovoucí jaderné elektrárny
Foto: Rosatom
Popisek: Plovoucí jaderná elektrárna Akademik Lomonosov

Alexej Lichačov, generální ředitel ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, podpis dokumentu okomentoval slovy: „Podepsaný dokument umožňuje rozšířit stávající spolupráci s našimi argentinskými partnery. V Rosatomu jsme si jistí, že tento krok přidá nový impulz k naší oboustranně výhodné spolupráci v oblasti mírového využívání jaderných technologií.“

Mezi základní směry spolupráce, popisované novým dokumentem, patří příprava různých modelů výstavby jaderných elektráren malého i velkého výkonu na argentinském území. Dohoda dále otevírá možnosti ke spolupráci obou stran při realizaci projektů ve třetích zemích, včetně výstavby lékařských center a přípravy jejich personálu. V neposlední řadě na základě tohoto dokumentu proběhnou společné práce v oblasti výzkumu, školení zaměstnanců a další činnosti.

Rosatom bude společně s Argentinou také hodnotit možnosti společného provozování flotily plovoucích jaderných elektráren, které budou používat ruské jaderné technologie. Hodnocení bude vycházet z dokončení ruské plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Po sedmi letech kolektivní smlouva

7:23 Česká pošta: Po sedmi letech kolektivní smlouva

Generální ředitel Miroslav Štěpán a zástupci odborových organizací podepsali 30. června kolektivní s…