„Je nám s podivem, že se ministerstvo financí chválí tím, že bude zásadním způsobem redukovat provozování videoloterních terminálů, když zároveň hodlá liberalizovat online kasina na internetu. Je důležité si totiž uvědomit, že na internetu se již dnes hrají, byť zatím nelegálně, zcela identické hry, jako na videoloterních terminálech. Díky internetu a oficiální legalizaci tak budou tyto hry k dispozici nejen všem uživatelům počítačů, ale také chytrých telefonů a tabletů. S trochou nadsázky je možné říct, že z každého chytrého telefonu se tak stane malý videoloterní terminál, který bude mít každý člověk v kapse a hrát bude kdykoliv a kdekoliv,“ kroutí hlavou nad argumentací ministerstva Petr Vrzáň, výkonný ředitel sdružení SPELOS.
Podle jeho slov jsou právě centrální loterní systémy se svými koncovými videoloterními terminály de facto již dnes obdobou online sázení. Hry se odehrávají nikoliv na samotném terminálu, ale na centrálním serveru, kde jsou shromažďována všechna data, ke kterým má vzdálený přístup i samo ministerstvo financí. Videoloterní terminál je tak vlastně počítačem nebo tabletem, prostřednictvím kterého hráč ovládá hru uloženou na centrálním serveru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: SPELOS