SPELOS upozorňuje na podivný způsob regulace loterií v Krupce!

16.10.2013 12:19 | Zprávy

Velmi podivným způsobem přistoupili k regulaci loterií a jiných podobných her zastupitelé v Krupce. Schválili totiž vyhlášku, která na základě naprosto nejasných kritérií povolí od nového roku provoz pouze ve čtyřech provozovnách.

SPELOS upozorňuje na podivný způsob regulace loterií v Krupce!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto

Velké pochybnosti budí zejména fakt, že tři z těchto heren zatím ani nejsou v provozu. A jedna z nich patří místnímu radnímu pro sport a kulturu, Karlu Roučkovi. Ten v Krupce spolu s manželkou provozuje i další malou hernu a vlastní firmu, která má ve svém předmětu podnikání právě loterní činnost. Na to, že výběr proběhl bez jakýchkoliv kritérií, dokonce poukazuje i část opozice.

Další z povolených adres, kde se provozovna teprve na hernu přestavuje, je objekt těsně sousedící se sídlištěm Horní Maršov. Nikdo neví, kolik automatů zde bude ani jakého typu. Je ale pravděpodobné, že majitelé objektu o tom, že se adresa dostane na seznam povolených míst, předem dobře věděli – také proto se objekt podle médií již pár měsíců přestavuje.

Sdružení SPELOS dlouhodobě nabízí městům součinnost při tvorbě regulačních vyhlášek a ta města, která skutečně chtějí jednat transparentně, mohou této nabídky využít. Jsme připraveni být nápomocni při hledání takového řešení, které bude ve skutečném zájmu obyvatel Krupky. Zvýhodňování některých provozovatelů před jinými však za tento zájem nepovažujeme.

Odmítáme praktiky, kdy jsou místa povolená k provozu vybírána účelově! Samospráva by měla povolovat činnost především stávajícím a zavedeným provozovnám, v nichž byl osvědčen určitý standard a kde nedocházelo k rušení veřejného pořádku.

Vyhláška by naopak rozhodně neměla „připravovat“ zcela nové a neprověřené lokality budoucím provozovatelům, neboť takovéto řešení s sebou může zcela jistě přinášet korupční potenciál.

V případě Krupky se tedy podle nás nejedná o regulaci loterií, ale o faktické vydání nových povolení ze strany města budoucím provozovatelům! Proto také podobu této vyhlášky předložíme spolu se stížností Evropské komisi jako ukázkový příklad diskriminace.

Toto jednání považujeme za nekorektní a máme vážné podezření, že zastupitelé jednali a rozhodovali pod taktovkou některých provozovatelů, případně byli zneužiti v konkurenčním boji.

SPELOS již dříve upozorňoval na to, že by regulace loterií měla být řízena centrálně. Situace, kdy si může každá obec nebo dokonce městská část volit vlastní způsob regulace nejen, že působí chaos, ale nabízí především riziko korupce.

Lukáš Bouzek, SPELOS

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: SPELOS

porodnost

Paní Schillerová, nemyslíte, že alfou a omegou zvýšení porodnosti je kromě toho, co píšete hlavně zvýšení životní úrovně občanů ČR a zvýšení mezd? A jestli si to myslíte, máte i plán, jak toho docílit? A co jste proto udělali dosud - třeba za období, kdy jste byli ve vládě a třeba vy sama jste byla ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Na pasece u lesa to sice není, ale na zahradě mateřinky ano. Oranžové hřiště

13:04 Nadace ČEZ: Na pasece u lesa to sice není, ale na zahradě mateřinky ano. Oranžové hřiště

Pravděpodobně největší mraveniště ve střední Evropě a k tomu paseka plná hub, květin a další lesní h…