ÚZSVM: Lednice z odúmrti vybavila služební byt státních zástupců

19.01.2019 11:12

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře získal z odúmrtě chladničku Gorenje bílé barvy. Pro ÚZSVM byla chladnička shledána jako nepotřebná. Nabídl ji tedy ostatním státním institucím. O zachovalý spotřebič projevilo zájem Vrchní státní zastupitelství v Praze.

ÚZSVM: Lednice z odúmrti vybavila služební byt státních zástupců
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Jednalo o zcela běžnou kompresorovou chladničku pultového typu, ve velmi dobrém technickém stavu. Chladnička o rozměrech 85 krát 60 cm s cca desetilitrovým mrazákem a 75 litry chladícího prostotu je deklarována v energetické třídě A+. 

V krátké době po zveřejnění nabídky na internetovém portálu www.nabidkamajetku.cz projevilo zájem o ledničku Vrchní státní zastupitelství v Praze, a to především z důvodů vhodné velikosti pro snadné umístění do téměř libovolného prostoru, energetickou úspornost a v neposlední řadě velmi dobrý technický stav. Vrchní státní zastupitelství totiž převzalo nový služební byt a chladnička se tak stala součástí vybavení tohoto bytu.

Podle občanského zákoníku nedědí-li žádný dědic, připadá dědictví státu a na stát se hledí, jako by byl zákonný dědic. Protože zemřelý původní majitel lednice byl svobodný, neměl žádné potomky, ani nezanechal závěť a všichni v úvahu přicházející dědici dědictví odmítli, majetek připadl jako tzv. odúmrť státu.

Movitý majetek jako tato lednice, který není bezprostředně využíván k zajištění chodu státu, nemusí ovšem zahálet. Zájemci z řad jiných státních institucí mohou takovýto nepotřebný majetek dle platné legislativy získat zdarma, ostatní zájemci jej mohou odkoupit. Tyto nabídky jsou všem přístupné na veřejném internetovém portálu ÚZSVM, na adrese www.nabidkamajetku.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…