Zdravotní péče o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou z východní části Pardubického kraje zůstane nadále plně zachována. Vedení Nemocnice Pardubického kraje usilovně řeší personální problémy na neurologickém oddělení Litomyšlské nemocnice, které je klíčovým pilířem Iktového centra zajišťujícího péči o tyto nemocné. Zvažuje i případné další alternativy.
„Prioritou je zajištění péče o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou. Snažíme se situaci řešit, ale zvažujeme všechny možnosti tak, aby byla zajištěna dostupnost zdravotní péče,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
Věstníkem Ministerstva zdravotnictví ČR je centrum vysoce specializované péče o pacienty s iktem (akutní cévní mozkovou příhodou) ustanoveno v Litomyšlské nemocnici. Jednou z nejdůležitějších podmínek při udělení tohoto statutu je dostupnost zdravotní péče. Podle doporučení odborné společnosti musí být léčba na ředění krve u nemocného zahájena do 4,5 hodiny od vzniku prvních příznaků a do 1 hodiny po jeho převzetí do nemocniční péče po transportu Zdravotnickou záchrannou službou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Proč vlastně VŠ nezřídila v kraji vaše vláda?
A nemůže ji zřídit kraj?
Další články z rubriky

22:31 Jihomoravský kraj: Ceny kraje za rok 2024
Silné lidské příběhy, výjimečné výkony, celoživotní práce, odvaha i kreativita.
- 19:33 AOPK ČR: Čtyři mrtví vlci na Jesenicku. Pravděpodobně otrava
- 16:30 Kouzlo českých krajin: Proč stojí za to vyrazit na cesty
- 16:26 Jihočeský kraj: Zatím cihly a beton, brzy domov
- 13:34 HK ČR: Opatrný optimismus firem brzdí geopolitická nejistota
- 13:33 MHMP: Inovační maraton Nakopni Prahu 2025 zná své vítěze