Brněnský úřad pro adopce zařizuje „import“ černoušků do ČR
30.06.2010 10:02 | Zprávy
Budeme vozit sirotky ze zahraničí. Přitom naše dětské domovy praskají ve švech a adopce v domácích podmínkách jsou velmi problematické. I to je jedno ze smutných zjištění, které přináší Úřad pro mezinárodně právní ochranu dětí, jenž se zprostředkováním adopcí českých dětí do zahraničí zabývá již deset let.
reklama
Nyní před státními úředníky stojí úkol připravit podmínky pro obdobné adopce i dětí ze zahraničí českým zájemcům. V módě jsou totiž stále více černé děti z Afriky, které se ovšem do ČR dostávají prostřednictvím zprostředkovatelů. „Snažíme se najít hranici, kde je to ještě zájem lidské pomoci a kde jde již o kuplířství. Bohužel se nám to nedaří a navíc nejsou žádné první páky, jak dostat takové zprostředkovatele pod kontrolu. Jisté však je, že jakmile začnou fungovat zhruba v příštím roce námi vytvořené podmínky pro mezinárodní styk, tak budou alespoň námi prováděná osvojení stejně přísně monitorována - a to i dlouho po adopci samotné - jako tomu je nyní při adopcích českých dětí ven. Bohužel agentury, které již zprostředkování adopcí nyní dělají, vlastně obcházejí zákon. Zatím to však zřejmě nikomu nevadí," uvedl ředitel úřadu se sídlem v Brně Zdeněk Kapitán.
Legální cesta, jak v současnosti osvojit v ČR dítě z jiné země za asistence státu, přitom nyní neexistuje. Úřad však vstoupil podle Kapitána už do jednání se čtyřmi státy z Afriky, Asie, Filipín a také s Bulharskem a v souladu s mezinárodně právními předpisy začnou i na našem území vznikat pravidla, kterými se bude adopce dětí ze zahraničí řídit.
V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.