Evropska komise: Společnosti mají právo přizpůsobovat své produkty dle rozdílných trhů EU

23.06.2011 21:00

Coca-cola používá různé typy sladidel podle geografických podmínek

Evropska komise: Společnosti mají právo přizpůsobovat své produkty dle rozdílných trhů EU

Q: Co říkáte na rozhodnutí Evropské komise, že mají společnosti právo přizpůsobovat své produkty dle rozdílných trhů v rámci Evropské unie?

(Doslovný citát z médií: "Společnosti nemají povinnost prodávat stejný produkt pod touž značkou ve všech zemích unie," řekl mluvčí eurokomisaře pro spotřebitelskou politiku Frederic Vincent. Musí ale o složení výrobků spotřebitele na etiketě informovat.)

CC: Rozhodnutí Evropské komise nás nepřekvapilo. Obvinění, která byla vznesena proti naší společnosti a našim výrobkům byla od samotného počátku neopodstatněná.

Q: Ovlivňuje rozdílné složení Coca-Coly vyráběné na Slovensku její kvalitu?

CC: Vysoká kvalita a prvotřídní výrobní standardy jsou pro nás vždy prioritou a na Slovensku, kde máme jeden z nejmodernějších závodů na výrobu nápojů, používáme stejné technologické postupy včetně složení sladidel jako ve Spojených státech, kde Coca-Cola vznikla.

Složení i kvalita sladidel vyrobených z kukuřice (izoglukózy) jsou navíc téměř identické jako v případě přírodních sladidel vyráběných z řepného cukru (sacharózy). Obě sladidla jsou standardními přírodními sladidly a vždy se používají v souladu s legislativními požadavky jednotlivých zemí.

Další fakta:

Hlavní důvod pro různé použití sladidel je zejména geografický. V zemích s teplejším podnebím (např. Slovensko nebo USA), kde se lépe daří druhům kukuřice vhodné pro výrobu izoglukózy, používáme jako sladidlo cukr vyrobený z kukuřice a v zemích s chladnějším podnebím (např. Česká republika nebo Německo) používáme cukr vyrobený z řepného cukru. Typ použitého sladidla uvádíme na všech etiketách.

Pro více informací kontaktujte:

Daniela Paličková, tisková mluvčí, Coca-Cola ČR/SR, +420 283 015 804, dpalickova@eur.ko.com

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PR článek

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Podepište, že nebudete topit uhlím. A klient ČSOB se vzepřel

7:21 Podepište, že nebudete topit uhlím. A klient ČSOB se vzepřel

ČSOB se chlubí tím, že „motivuje“ své klienty k zeleným řešením a nejinak se staví také ke svým fire…