Hejtman Novotný vypočítal hlavní riziková místa v kraji: Drahovice v Karlových Varech, Citice na Sokolovsku, potok Bílý Halštrov u Aše, řeka Střela pod vodní nádrží Žlutice,
Chodovský potok v Mírové, Ohře pod přehradou Skalka a vypočítal přijatá opatření: „Situaci monitorují pracovníci povodí Ohře a Vltavy, v případě potřeby zasahuje v jednotlivých oblastech hasičský záchranný sbor, policie zase kontroluje stav silnici, přiléhajících k tokům. V součinnosti s obcemi vyvíjíme veškerou snahu k minimalizaci povodně".
K žádným velkým škodám zatím skutečně naštěstí nedošlo a v kraji se vyplatila všechna opatření, která byla v minulých letech provedena za desítky milionů korun. Byly vybudovány speciální ochranné valy na řece Ohři nebo na Lobezském potoku v Sokolově. Kraj nechal zpracovat celý protipovodňový plán za tři miliony, který monitoruje více než 1800 vodních ploch v regionu, tedy přibližně polovinu z celkového počtu.
Vary klesly zpátky na jedničku
Jak nám sdělil tiskový mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál, povodňová komise v úterý odvolala druhý stupeň povodňové aktivity, tj pohotovost, na toku Ohře v Karlových Varech: „Zde nyní platí 1. stupeň, tj. bdělost. Ve městě a jeho správním obvodu jsou všechny ostatní toky již v normálu. Podle současné prognózy Českého hydrometeorologického ústavu se Ohře vrátí do normálu během dvou dnů. Ze zaplavených sklepů v Tašovicích, Doubí a na Čertově ostrově se ale neustále odčerpává voda, majitelé a správci objektů budou po úplném odčerpání a vysušení zjišťovat škody na majetku."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Hana Čechová