Zoufalé pojišťovny: Nemáme peníze, nákladnější výkony neproplácíme

11.11.2011 9:46 | Zprávy

Bude to bolet. Nejen obrazně v podobě finančních škrtů ale i doslova. Mnohem horší a bolestivější diagnostika čeká řadu pacientů, kteří tak doplatí na současný údajně zoufalý stav zdravotních pojišťoven. Ty totiž často v poslední době argumentují, že jim současná ekonomická situace a všudypřítomná krize nedovoluje proplácet výkony, které jsou nákladnější, i když v mnoha případech pro pacienty daleko komfortnější. Ovšem to je jen jedna stránka věci.

Zoufalé pojišťovny: Nemáme peníze, nákladnější výkony neproplácíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí

 Do problémů se kvůli tomuto už všeobjímajícímu „krizovému" tvrzení dostávají i špičková pracoviště, která by se mohla rozvíjet za evropské peníze. Návrh na dotace pro nákup nejlepší diagnostiky jim schválil patřičný resort i komise, které žádosti posuzují, ovšem peníze si nakonec nevyzvednou. Proč? Jednoduše ze strachu.

SLEDUJEME TÉMA ZDRAVOTNÍ REFORMA

Pojišťovny jim práci na nich nechtějí proplácet a v tento okamžik by takové zařízení bylo zcela bezcenné. Ovšem tím obavy nekončí. Úspěšní žadatelé dotací se bojí dalších sankcí právě kvůli nečerpání již schválených evropských peněz. O problému se nikdo nechce odpovědně vyjádřit. Na programu jsou spíše další rozšířené pravomoci pojišťoven.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Martin Šimák

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Třicet opatření, odstraňujících zbytečnou byrokracii

19:15 Úřad vlády: Třicet opatření, odstraňujících zbytečnou byrokracii

Vláda Petra Fialy připravila již čtvrtý soubor návrhů na změny legislativy.