„Lhář. Špatný lhář. Takže...“ Rajchl dává povel. Jde o Rakušana

20.03.2023 8:47 | Ze sítí

Již dvakrát se v nedělní Partii Terezie Tománkové řešila demonstrace proti vládě, kterou organizoval předseda strany PRO Jindřich Rajchl. A ani jednou nebyl žádný účastník pozván. „Ale pozvěte mu tam oponenta, který na té akci byl. Který mu do očí může říct, že je lhář a že je špatný lhář,“ vyzývá Rajchl Primu, aby byl ministr vnitra Rakušan konfrontován. A všímal si i toho, že video, které přesně zachycuje události u muzea, je označováno za dezinformační.

„Lhář. Špatný lhář. Takže...“ Rajchl dává povel. Jde o Rakušana
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda strany PRO, Jindřich Rajchl

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38037 lidí
Rajchl hned na začátku upozornil, že v nedělní Partii se už podruhé řešila demonstrace Česko proti bídě. Ale nebyl pozvaný žádný z jejích účastníků. „Co je tohle za novinařinu?“ ptal se a dodal, že ve vysílání nemusí být on, může to klidně být senátorka Jana Zwyrtek Hamplová nebo advokát Tomáš Nielsen.

„Ale pozvěte mu tam oponenta, který na té akci byl. Který mu do očí může říct, že je lhář (myšlen Vít Rakušan – pozn. red.) a že je špatný lhář,“ nabádal CNN Prima News a zopakoval, že jejich akci probírají na televizní stanici už podruhé. „Když o nás mluvíte, tak nás pozvěte,“ žádal a naopak se vymezil proti tomu, aby o akci mluvili lidé, kteří u ní vůbec nebyli. „A jeden je ještě zaujatý, protože mu teče do bot,“ podotkl a dodal, že v „normální zemi“ by po tomto zákroku byl ministr vnitra dávno pryč.

Spojování událostí před muzeem s demonstrací označil Rajchl za demagogii. I v policejních spisech je prý jasně napsáno, že za muzeum a strhávání vlajky je zodpovědný Slávek Popelka. „Pan Rakušan to spojil naschvál, aby nemusel hovořit o tom, co padlo na té akci,“ obvinil ministra a opět peskoval média, že mu nedala prostor hovořit s Rakušanem z očí do očí. „Já bych se toho nebál ani na minutu. To on by tam nepřišel do toho studia. Vsaďte se, že on by se vymluvil a řekl, že s námi se nebude bavit, protože my jsme nějací proruští štváči a podobně,“ vzkázal.

JUDr. Jindřich Rajchl

  • PRO 2022
  • Předseda strany Právo Respekt Odbornost
  • mimo zastupitelskou funkci

Se smíchem poznamenal, že mu z jedné strany nadávají, že je proruský, a z druhé, že je protiruský. Z toho usuzuje, že svou práci zřejmě dělá dobře a je pročeský. A smál se i výrazu „dezinformační video“, protože video nebylo žádným způsobem upraveno. „To, co se reálně stalo, je dezinformace?“ ptal se. A dodal, že mlácení Karla Kočího je zdokumentovaný fakt, dotyčného bili policisté pěstmi a pak ho ani nezajistili.

Protestoval také proti tomu, že by na demonstraci nezaznělo žádné řešení. Namítl, že jednak zaznělo, ale je také napsané na jejich stránkách. „Můžete si to tam přečíst, pane Rakušane, každý den to tam visí, posílali jsme vám to v dopisu, vy jste se na něj neobtěžovali reagovat,“ upozorňoval ministra, kterého obvinil, že si spolu s dalšími členy vlády myslí, že jsou šlechta, která si s Českem může dělat, co chce. „To nemůžeme nadále dopustit,“ řekl Rajchl.

Peskoval Rakušana a vládu za to, že i po sedmnácti měsících vládnutí se vymlouvá na předchozí vládu. Kdyby toto dělali v soukromé sféře, tak už by byli vyraženi, míní předseda PRO.

A obvinil vládu, že umí škrtat jen výdaje pro občany, ale výdaje na zbrojení a úředníky ne. „Vy škrtáte to, co máte dát lidem, to je na tom to úplně nejhorší. Rvete peníze do toho železa, tak abyste měli ty lukrativní zakázky zbrojařských lobby,“ pravil a doplnil, že deset BVP bude Česku úplně k ničemu. Do Rakušana se pustil i za to, že se chlubil zvýšením důchodů. Rajchl poznamenal, že důvodem je extrémně vysoká inflace a že je to jako chlubit se, že snížili spotřebu plynu tím, že se zavřela „půlka továren“. A doporučil poslankyni Vildumetzové z ANO, aby příště proti Rakušanovi smečovala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Rakušan, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBronto , 20.03.2023 11:14:56
Precizně předvádí, jak dezinformace je prohlašována pravdou. Pane Rakušane, jste odporný člověk!

| 17 | 0

Další články z rubriky

Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

19:30 Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

Politická kultura zhrubla, stěžuje si na sociální síti předseda strany Progresivní Slovensko Michal …