„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

04.08.2021 8:01 | Ze sítí

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bude pokračovat až do neděle. K tématu sexuálních menšin již připoutal pozornost, ale zřejmě ne tak, jak by si organizátoři přáli. Po internetu se začalo šířit video s Jiřinou Bohdalovou, která existenci mnoha pohlaví zcela jasně neuznává, šiřitelé této myšlenky jsou podle ní na hlavu a měli by si takové věci myslet pro sebe, místo toho, aby je hlásali. Video doputovalo až k Andreji Babišovi.

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké
Foto: Repro Prostor X
Popisek: Herečka Jiřina Bohdalová nesouhlasí s existencí mnoha pohlaví

Až do neděle bude v Praze probíhat pražským magistrátem podporovaný festival Prague Pride. Jak jde čas, k původní zkratce LGBT (lesby, gayové, bisexuálové, transsexuálové) začala přibývat písmena menšin, které má tato zkratka zahrnovat a reprezentace těchto menšin se objevuje i v programu festivalu, například v programu Sebepéče pro trans, nebinární a intersex lidi nebo v přednášce Co se skrývá pod zkratkou LGBTQAI.

Anketa

Co vy a Šlachtovo hnutí Přísaha?

hlasovalo: 9399 lidí
Ovšem v době konání festivalu začalo po internetu kolovat také video z rozhovoru Čestmíra Strakatého s již devadesátiletou herečkou Jiřinou Bohdalovou.

V něm se vyjadřovala i k tomuto modernímu tématu. Mínila, že celý svět je nemocný, a to nejen covidem. „Svět je nemocnej. A naše malá zemička taky. Když máme několik pohlaví. Když máme Me Too. Když máme já nevím co. Vždyť je to příšerný. Vždyť je to proti zdravýmu rozumu. Já nevím, kde ty pohlaví mám, jestli v podpaždí nebo jestli mi je tatínek zapomněl udělat. Vždyť ty lidi mluvěj blbosti. To mě na tom straší,“ mínila v květnu tohoto roku.

Moderátor namítl, že mají jiný pohled na svět. „Ale trošku magor, trošku blbci,“ klepala si Bohdalová na čelo nad zmíněnými. „Tak mně ukažte ty pohlaví,“ vyzývala Strakatého a zasmála se, když si uvědomila, že by to mohlo znamenat i něco jiného a dodala „to nemyslím to vaše“.

„Trošku magor, trošku blbci“

A popírala, že by dotyční měli právo myslet si, co chtějí. „Nemaj, protože to hlásaj. Ať si to myslí pro sebe, ale ať to nevykřikujou, tyhle pitomosti. Nemaj co dělat. Daří se jim moc dobře, za nic,“ tvrdila herečka a rezolutně si stála za tím, že to by se mělo změnit.

„Něco za něco. Dáš ty, něco tady budeme mít všichni. Tak do toho přispěj. Pak si z toho vem. Ale ne aby tam někdo přispíval a tamty, který ne, z toho brali taky. To nejde,“ vysvětlovala základní pravidla lidské společnosti. „Trošku vyléčit svět. Nemyslet na blbosti. Vždyť to je blbost. To je opravdu... Já si myslím, že nemaj mozek. Anebo to dělaj naschvál. Kam až vydržíme,“ odhadovala ještě Jiřina Bohdalová.

Video ve zkrácené verzi doputovalo přes internet až k premiérovi Andreji Babišovi, který ho sdílel a doporučoval na svém profilu se slovy: „Došlo mi WhatsAppem. To musíte vidět. Jiřinku mám rád.“

Moderátor Čestmír Strakatý si na twitteru rýpl, že účet premiéra Babiše sdílí na facebooku jeho výstřižek z rozhovoru s Jiřinou Bohdalovou „ukradený“ z TikToku, s komentářem „to musíte vidět“. A sarkasticky si povzdechl, v jakých časech žijeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha, tři týdny do voleb. Piráti tu zoufale potřebují uspět. Jenže podívejte, co Hřibovi lidé vyvedli

8:20 Praha, tři týdny do voleb. Piráti tu zoufale potřebují uspět. Jenže podívejte, co Hřibovi lidé vyvedli

Praha – ráj cyklistů, ale noční můra pro řidiče? Tím, že ubyl jeden z jízdních pruhů na Karlově námě…