„Poctivost a zkušenost.“ Poslankyně STAN o přednostech hnutí

20.06.2022 10:54 | Ze sítí

Poslankyně Barbora Urbanová (STAN), která před volbami do Sněmovny dělala asistentku šéfovi starostů Vítu Rakušanovi, zesmutněla nad tím, jak stranou otřáslo napojení jejích vrcholných členů na kauzu exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). „Asi je už z našeho názvu jasné, co v našem hnutí tvoří tu největší hodnotu. Jsou to lidi… Jejich poctivost,“ líčí Urbanová s tím, že „hnutí STAN není Petr Hlubuček“ a v lecčem je prý její strana nevinně. „Politický talent“ Rakušan nám podle ní pomůže, „aby se tu dělala poctivá politika“.

„Poctivost a zkušenost.“ Poslankyně STAN o přednostech hnutí
Foto: Starostove-nezavisli.cz
Popisek: Barbora Urbanová

Kauza točící se okolo exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), který byl zároveň předsedou pražských starostů, tvrdě dopadá na celou stranu. 
 
Kromě Hlubučka kvůli korupci v pražském dopravním podniku policie obvinila také například podnikatele Michala Redla, který byl podle policejních dokumentů, na něž odkazuje server SeznamZprávy.cz, hlavou celé skupiny. Právě jeho styky na vládní STAN způsobují ve straně další otřesy. 
 
Po vlně kritiky se rozhodl podat rezignaci ministr školství Petr Gazdík (STAN) a hovoří se i o stycích Redla s dalšími členy strany včetně europoslance Stanislava Polčáka. Kvůli sesypávání vedoucích pozic starostů se tak za této situace rozhoduje jejich předseda Vít Rakušan navrhnout vedení své strany uspořádat předčasný sněm.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…