„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky

19.07.2019 16:36 | Zprávy
autor: rak

Na sociálních sítích se začala šířit fotografie muslimských žen, které si na karlovarské Vřídelní kolonádě omývají nohy v jednom z pramenů. Rozlícení internetoví přispěvatelé fotografii nenechali bez reakce. „A kdybych si já vytřel hýžďovou rýhu listem z koránu, to by bylo pozdvižení,“ napsal pobouřeně jeden z uživatelů. Jiní komentují, že to je „klasická ukázka úcty k jiné kultuře“. A v souvislosti s incidentem byla rovněž připomenuta i jistá podobnost s chováním některých z umělců, kteří se ve Varech taktéž neostýchali osvěžit na veřejnosti.

„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky
Foto: pixabay.com
Popisek: Islám - ilustrační foto

Fotografii na svém facebooku sdílel profil AntiKavárna a přiložil i popisek pocházející zřejmě od autora fotografie, jenž ji umístil na sociální sítě, v němž stojí: „Hranice mezi člověkem a zvířetem začíná být velice tenká. Dokonce si troufám i říct, že třeba psa by to snad ani nenapadlo.“ Příspěvek AntiKavárny je po třech hodinách od uveřejnění z profilu již odstraněn.

Ostatní uživatelé fotografii žen, které k omytí nohou využili prostoru kolonády, v němž je umístěno pět pitných stojanů s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41 °C, nezanechali také bez povšimnutí. Někteří tak reagovali emotikony prasátek. Robert Baloun si posteskl, že se jedná o „klasickou ukázku úcty k jiné kultuře“.

Jedna z uživatelek navrhuje zřízení cedulek, upozorňujících na zákaz podobného jednání. „Tam by měly být všude cedulky se zákazem takových prasečích aktivit,“ píše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…