„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky

19.07.2019 16:36

Na sociálních sítích se začala šířit fotografie muslimských žen, které si na karlovarské Vřídelní kolonádě omývají nohy v jednom z pramenů. Rozlícení internetoví přispěvatelé fotografii nenechali bez reakce. „A kdybych si já vytřel hýžďovou rýhu listem z koránu, to by bylo pozdvižení,“ napsal pobouřeně jeden z uživatelů. Jiní komentují, že to je „klasická ukázka úcty k jiné kultuře“. A v souvislosti s incidentem byla rovněž připomenuta i jistá podobnost s chováním některých z umělců, kteří se ve Varech taktéž neostýchali osvěžit na veřejnosti.

„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky
Foto: pixabay.com
Popisek: Islám - ilustrační foto
reklama

Fotografii na svém facebooku sdílel profil AntiKavárna a přiložil i popisek pocházející zřejmě od autora fotografie, jenž ji umístil na sociální sítě, v němž stojí: „Hranice mezi člověkem a zvířetem začíná být velice tenká. Dokonce si troufám i říct, že třeba psa by to snad ani nenapadlo.“ Příspěvek AntiKavárny je po třech hodinách od uveřejnění z profilu již odstraněn.

Ostatní uživatelé fotografii žen, které k omytí nohou využili prostoru kolonády, v němž je umístěno pět pitných stojanů s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41 °C, nezanechali také bez povšimnutí. Někteří tak reagovali emotikony prasátek. Robert Baloun si posteskl, že se jedná o „klasickou ukázku úcty k jiné kultuře“.

Jedna z uživatelek navrhuje zřízení cedulek, upozorňujících na zákaz podobného jednání. „Tam by měly být všude cedulky se zákazem takových prasečích aktivit,“ píše.

Fotogalerie: - Islámské centrum Vídeň

Islámské centrum Vídeň, německy Islamisches Zentru...
Mešita byla postavena v letech 1975 až 1979 archit...
Mešita byla postavena v letech 1975 až 1979 archit...
Minaret je 32 metrů vysoký, průměr kopule je 20 me...
Islámské centrum bylo otevřeno rakouským prezident...
Mešita Islámského centra Vídeň uvnitř

Jiný z uživatelů varoval, že umístěním cedulek s varováním si zřejmě karlovarští nepomohou. „Zdá se, že to pořád nechápete. Oni dobře vědí, k čemu to slouží a že se to nemá. Chovají se tak naprosto záměrně. Na dobytém území si přece dobyvatel může dovolit všechno. A nějací pohoršení otroci kolem je absolutně nezajímají,“ myslí si.

„A kdybych si já vytřel hýžďovou rýhu listem z koránu, to by bylo pozdvižení,“ píše dále uživatel Robert Koblížek Hanuš.