„Teď už jen prohlásit, že je Napoleon.“ Doktor Macek se neudržel při slovech Babiše

11.01.2021 17:41

Publicista a někdejší poslanec Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vyjádřil například k očkování proti koronaviru, ale sdílel také text lékaře Martina J. Stránského.

„Teď už jen prohlásit, že je Napoleon.“ Doktor Macek se neudržel při slovech Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Premiér Andrej Babiš přece jen bude očkování v Česku řídit sám. Potvrdil to v rozhovoru pro server Novinky.cz. V něm uvedl, že tak důležitou logistickou akci nemůže řídit nikdo jiný, protože nemá takové zkušenosti jako on,“ poznamenal Macek s tím, že dlouho očekávané šílenství tak propuklo naplno. „Teď už jen prohlásit, že je Napoleon. Viz jeho prohlášení: Má-li někdo diabetes, tak má určitě o tom doma fůru papírů. Podvodům, že by chtěl někdo předběhnout, lze předejít jen tak, že ten papír přinesou,“ uvedl Macek. A zkonstatoval, že český kocourkov zdárně pokračuje. 

„Ministr Blatný zastavil očkování většiny zdravotníků, tak jak začalo v prosinci fungovat. Informovala CNN Prima News. Ta se odkazuje na interní dokument Ústřední vojenské nemocnice, který má k dispozici. Podle dokumentu by od soboty měli dostávat vakcínu jen zdravotníci, kteří jsou přímo v kontaktu s covidovými pacienty, a dále klienti a zaměstnanci domovů pro seniory,“ napsal k tomu Macek. A ocitoval ministra zdravotnictví Jana Blatného z tiskové konference. „Nemocnice jsou na hraně svých kapacit. Otevírat polní nemá smysl, protože není dost personálu. Potřebujeme snížit jeho nemocnost, proto mají zdravotníci prioritu v očkování. Pomoci by mohlo i otevření škol, aby se vrátily sestry, které pečují o své děti doma.“

Fotogalerie: - Otevřeme Česko

Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstsk...
Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstsk...
Daniel Landa
Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstsk...
Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstsk...
Demonstrace proti vládním opatřením na Staroměstsk...

„Přesně za týden by se měli senioři nad 80 let začít přes internet přihlašovat na očkování. Do centrálního rezervačního systému na adrese crs.uzis.cz bude muset zapsat své jméno a osobní údaje každý, kdo má zájem o očkování proti onemocnění covid-19. Do něj budou občané vkládat též osobní citlivé zdravotní údaje,“ zmínil dále Macek k očkování. 

A všiml si i slov exministra zdravotnictví Romana Prymuly, že zákaz vzdálit se více než 15 kilometrů od domova by předešel situaci na horách. „Několik desítek lidí se v sobotu večer navzdory platným vládním nařízením bavilo na nelegální párty v Melantrichově ulici v centru Prahy. Do budovy si pro účastníky došli policejní těžkooděnci,“ okomentoval to Macek.

Anketa

Líbila se vám demonstrace za účasti Dana Landy a exprezidenta Klause?

19%
75%
hlasovalo: 16824 lidí
V závěru pak citoval lékaře Martina J. Stránského, jenž se jako lékař ptá, kolik lidí zemřelo a zemře následkem mediální a vládní hysterie. „Jsme svědky rekordního nárůstu úzkosti a deprese, což zhoršuje všechny rizikové faktory pro tzv. rychlé smrti, jako jsou mozkové mrtvice a srdeční infarkty. Počet sebevražd se ztrojnásobil. Dále je tu omezení lékařské péče ‚běžných‘ nemocí, jako jsou cukrovka, zvýšený krevní tlak atd. Dále je tu odložení předem objednané péče, například vybavení ortézy či operace kyčle, takže pacienti žijí dál v bolestech. Dále jsou tu poškození dětí, které jsou ponořeny do toxického prostředí digitální výuky na dálku, omezení příjmů matek, které s nimi musejí zůstávat doma, a rozklad podnikatelského prostředí a všeho s tím spojeného,“ zmínil Stránský. 

„Měl bych ale jednu nepříjemnou připomínku k těm dnes bezesporu tak vytíženým, unaveným a zbytečnými konflikty na sítích naštvaným zdravotníkům: vaše snaha ochránit seniory měla začít už podstatně dříve. Bylo třeba dlouhodobě lidem vtloukat do hlav, že mají o sebe pečovat, pohybovat se, cvičit, chodit. Ne hlavně předepisovat množství léků, které už nefungují ani jako a naopak ničí starší organismus. A teď nám zase říkáte, počkejte na zázračnou vakcínu, a zavíráte seniory do izolace, která se nutně nepříznivě odráží na jejich duševním i tělesném stavu! A úplně na závěr: braňme se proti viru, nosme roušky, myjme si často ruce, užívejme vitamíny, cvičme, choďme na procházky, dodržujme odstupy a jiná opatření proti šíření nemoci. Braňme se ale také tomu, aby nás oslabili, rozdělili a definitivně ovládli. Zvyšujme imunitu, a to nejen vůči virům!“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

7:24 Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

Vláda zatím nerozhodla o další úpravě covidových restrikcí. Jejich podoba bude záviset i na tom, zda…