A už to jede. Po zprávě, že Babiš bude volit Miloše Zemana, se strhla mela

11.01.2018 15:22

Premiér Andrej Babiš (ANO) před prezidentskou volbou podpořil jasně a nahlas stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Proč? Zeman podle Babiše nekrade a nebojí se Bruselu. Netrvalo dlouho a na sociálních sítích vyvolala Babišova podpora Zemanovi řadu ohlasů. Pánové se prý milují.

A už to jede. Po zprávě, že Babiš bude volit Miloše Zemana, se strhla mela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval ministry vlády premiéra Andreje Babiše
reklama

Předseda vlády Andrej babiš podpořil před prvním kolem prezidentské volby stávající hlavu státu Miloše Zemana. Babišovi se prý líbí, že Zeman nekrade a nebojí se Bruselu.

Ondřej Kundra z respektu na sociální síti připomněl, že Andrej Babiš byl připraven volit čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, protože oceňuje, jaký je to člověk. Jenže to bylo před pěti lety. Tentokrát hodlá současný český premiér volit Miloše Zemana. Prý se nabízí otázka, co bude Babiš za svou podporu chtít. Pokud Zeman vyhraje, nezastaví třeba  Babišovo trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo, před kterým ho teď chrání Sněmovna?

V podobném duchu se vyjádřil investigativní novinář Jaroslav Kmenta, který se k Babišovi staví velmi kriticky. „Otázka zní: Za co ta podpora je? Za abolici? Nebo „jen“ za umožnění vládnout bez důvěry, aby měl AB čas na umravnění policie a justice?“ zeptal se na sociální síti Twitter.

Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery se vyjádři stručně, když připomněl, že se za Zemana postavil nejen Andrej Babiš, ale také úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec, bývalý předseda Sněmovny za ČSSD Jan Hamáček a v podstatě také předseda SPD Tomio Okamura.  Jméno Zemana by prý od pánů zaznělo ve chvíli, kdy by se jich někdo zeptal „kdo je tvůj tatínek?“.

„Who's your daddy?
Chovanec: Zeman
Okamura: Zeman
Hamáček: Zeman
Babiš: Zeman" napsal.

Odborník na analýzu sociálních sítí Josef Šlerka poznamenal, že se Zeman a Babiš zřejmě milují. Využil k tomu prosté vyjádření, které zná každý ze svých školních let.

Aktivista Tomáš Peszynski konstatoval, že komunistická státní bezpečnost (StB), jejím agentem byl i Andrej Babiš, teď v podstatě podpořila někdejší sovětskou KGB. Peszynski tím nikoli poprvé naznačil, že Zemana podporují především proruské síly a Zeman se jim patřičně odměňuje.

 

Předseda hnutí Starostové a nezávislý (STAN) konstatoval, že si Babiš vybral cestu na východ, lépe řečeno, do náruče Ruska. „Premiér Babiš oznámil, že bude volit Miloše Zemana. Měl možnost vybrat si mezi těmi osobnostmi, které země na západ od nás uznávají a zvou mezi sebe. Místo toho si vybral východ a náruč ruských zájmů,“ konstatoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …