ANO požaduje schválení převzetí Nemocnice Na Františku do správy města. Koaliční politik agituje za referendum

25.01.2018 14:15

Radní Radek Lacko z Hnutí ANO předložil zastupitelstvu hlavního města k projednání materiál, kterým chce schválit záměr převzít správu, provoz a budoucí fungování Nemocnice Na Františku.

ANO požaduje schválení převzetí Nemocnice Na Františku do správy města. Koaliční politik agituje za referendum
Foto: Nemocnice Na Františku
Popisek: Nemocnice Na Františku
reklama
Původně byl tisk zařazen pouze jako informace, ale vzhledem k vývoji událostí považuje klub Hnutí ANO za nezbytné, aby Zastupitelstvo hlavního města jednoznačně deklarovalo a zároveň i schválilo svůj záměr převzít Nemocnici na Františku do vlastní správy.
 
„Je pro nás zcela zásadní, abychom mohli garantovat lékařskou péči v nemocnici, která je spádovým zařízením pro dvě velké městské části. Už včera jsem avizovala, že na úterním jednání Rady budu předkládat návrh, aby byly na provoz nemocnice vyčleněny nutné prostředky,“ řekla primátorka Adriana Krnáčová.
 
„Praha má v oblasti zdravotnictví odpovědnost vůči Pražanům, ale doposud má k dispozici pouze nástroje v rámci přednemocniční akutní péče a nikoli lůžkové péče,“ říká radní Radek Lacko.
 
Velmi zvláštní přístup k tématu zvolil pražský koaliční zastupitel Jan Čižinský. O něm a jeho řadě souběžných funkcí informovaly ParlamentníListy.cz například ZDE. Čižinský ve čtvrtek na svém twitteru uvedl: „Praha 1 jde ve šlépějích Prahy 7. Začalo sbírání podpisů pod referendum o záchraně Nemocnice na Františku. Zmocněncem přípravného výboru je můj bratr Pavel Čižinský. Naše rodinné zatížení na sbírání podpisů dosahuje vrcholu."
 
Jak ovšem sdělil jeho sociálnědemokratický kolega, je prý až s podivem, kam Čižinský zajde. „Je to koaliční zastupitel, měl by vše odpracovat na magistrátu, ne tímto populistickým a aktivistickým způsobem. Ale to už je tak, že Zelení a tato parta vždy podrazí. Pokud by to zastupitel Čižinský opravdu chtěl a šlo by mu skutečně o budoucnost nemocnice a ne o sbírání podpisů pro jeho nové hnutí, tak by o tom jednal v rámci koalice. Tam má mnohem více možností, jak celou věc vyřešit. Místo toho bude obíhat lidi a pracovat na své vlastní kampani," dodal.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…