Angela Merkelová je osobností roku časopisu TIME

9. 12. 2015 14:35

Osobností roku 2015 prestižního magazínu TIME se stala německá kancléřka Angela Merkelová. Podle TIME je Merkelová ztělesněním evropských hodnot a nebojí se činit těžká a nepopulární rozhodnutí i přes odpor veřejnosti. Nazvali ji „kancléřkou svobodného světa“.

Angela Merkelová je osobností roku časopisu TIME
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová se stala osobností roku 2015 prestižního magazínu TIME. Důvody, které k tomu vedly, jsou především její vedení tváří v tvář uprchlické krizi, kdy se nebála jít i proti veřejnému mínění za účelem zachování evropských hodnot a lidskosti.

Angela Merkelová sice ztrácí politickou půdu pod nohama, přichází o podporu veřejnosti i vlastní strany, ale za svá rozhodnutí ve snaze zachovat společnou evropskou měnu a pomoci uprchlíkům z Afriky a Blízkého východu byla zvolena osobností roku 2015.

V anketě se mimo jiné na třetím místě umístil kandidát na prezidenta USA Donald Trump a na druhém místě vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Baghdádí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…