Babiš si z vás dělal srandu, smál se Jurečka Hamáčkovi. Ten spustil o „legendárních bitvách“ Maláčové

05.09.2021 12:26 | Rozhovor

Hosty Partie Terezie Tománkové byli předseda sociální demokracie Jan Hamáček a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Ve studiu to mezi nim pořádně jiskřilo. Hamáček varoval, že ODS rozprodá Česko. „My nebudeme podporovat privatizaci Českých drah a České pošty, aby tady někdo rozprodával českou politiku jak v devadesátkách,“ rozjel se Hamáček. Jurečka se Hamáčkovi smál za společnou koalici s ANO. „Kde jste s tím došli? Andrej Babiš vás úplně rozcupoval a dělal si z vás srandu,“ vypálil Jurečka.

Babiš si z vás dělal srandu, smál se Jurečka Hamáčkovi. Ten spustil o „legendárních bitvách“ Maláčové
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Marian Jurečka v Partii

„Hnutí ANO je teď momentálně nejsilnější levicovou stranou. Hnutí ANO je programově velmi flexibilní. Vy víte, že hnutí ANO vstupovalo do politiky jako alternativa k pravicovým stranám. Já jsem v tom programu hnutí ANO nikdy neřekl, že chce zavádět školné, ale on, poslanec (Martin) Kolovratník, v debatě na Barrandově otevřeně hlásil, že je pro školné,“ začal zostra Hamáček.

Jurečka poté vysvětlil, jak předem věděli o kampani hnutí ANO s heslem „Až do roztrhání těla“. S tímto heslem teď velmi kreativně pracuje pravicová koalice SPOLU – koalice ODS, lidovců a TOP 09.

„Máme dobré informace a dobré lidi v našem týmu. Z týmu Andreje Babiše to uniklo. My jsme chtěli ukázat, co Andrej Babiš slíbil v roce 2013, co slíbil v roce 2017, a nic z toho nesplnil. On slibuje dostupné a levnější bydlení. Ale to sliboval už před čtyřmi lety. A má dnes někdo dostupnější a levnější bydlení? A on má své lidi na Ministerstvu pro místní rozvoj osm let, tak safra, proč s tím něco neudělal?“ rozpálil se před kamerami Jurečka.  

Poté se pánové shodli na tom, že by si otec a syn Babišovi měli sami vyříkat, jak komplikovaný vztah mezi sebou mají, a nepatří to do kampaně.

„Ale to, že na polívku nešli zrovna na Větruši náhodou, to mi nikdo nevymluví,“ ozval se Hamáček.

„Já jako otec pěti synů si neumím představit, že bych jednoho syna viděl po dvou letech, a nechal mezi sebou a ním stát ochranku. Asi bych mu řekl: Pojďme někam stranou si to vyříkat,“ popsal Jurečka, jak by postupoval on.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti tloustnou, stárnou a udávají v Bruselu. Kotrba přemýšlí, kdo zachrání levici

20:28 Piráti tloustnou, stárnou a udávají v Bruselu. Kotrba přemýšlí, kdo zachrání levici

Celkově tvoříme společnost spokojeného dostatku, píše Štěpán Kotrba. A levicové partaje si s tím zje…