Babiš vysvětlil, proč nejde do ČT. Zážitky s Moravcem a Witowskou. Jen by se marně hlásil o slovo

08.01.2023 13:28 | Ze sítí

Velké prezidentské superdebaty začínají. Tu první, která voličům může napovědět ve výběru nového prezidenta či prezidentky, mohou diváci zhlédnout dnes večer v České televizi. Jeden z favorizovaných kandidátů – Andrej Babiš – v ní ale odmítl vystoupit. Nyní obsáhle vysvětluje důvody, jež ho k takovému rozhodnutí vedou.

Babiš vysvětlil, proč nejde do ČT. Zážitky s Moravcem a Witowskou. Jen by se marně hlásil o slovo
Foto: Youtube
Popisek: Andrej Babiš vysvětluje, proč se neúčastní debaty kandidátů na prezidenta České televize

„Určitě jste zaznamenali, že nepůjdu do debaty kandidátů na prezidenta republiky do České televize. Ta organizuje debatu, které se účastní devět kandidátů, je na to 120 minut, na každého vyjde až 10 minut. Ale to není ten hlavní důvodu. Ani není hlavní důvod, že bych se bál,“ předeslal úvodem kandidát na prezidenta Andrej Babiš.

Své rozhodnutí opírá o sestřih předvolebních debat na prezidenta z minulosti. Ty například ukazují, jak moderátor Václav Moravec s Babišem hovořil v roce 2017, kdy mu podle Babiše nedal dostatečný prostor k vyjádření. „Mluvil se mnou úplně stejně, jako když jsem chodil do jeho Otázek Václava Moravce. Nemělo to smysl, protože vás nenechá říct ani jednu větu.“

Připomněl, že Moravce po těchto zkušenostech dopisem v říjnu 2020 obeznámil s tím, že do jeho debat nadále chodit nebude. Následně se ve videu ukazuje záznam z předvolební superdebaty lídrů politických stran před volbami do Poslanecké sněmovny z roku 2017, jak „nezávislý“ moderátor Moravec nenechá domluvit a zajímá se, zda se chce Babiš zapsat do historie jako „první trestně stíhaný premiér České republiky“.

Podobné chování Babiš zaznamenal i u dalších tehdejších moderátorů ČT: „Celkově  má Česká televize zajímavé pořady – Reportéři ČT, 168 hodin, Interview ČT24, kde mě paní Witowská, která se tvářila jako nezávislá redaktorka, dehonestovala.“

„A potom mě v rámci superdebaty 2021 před parlamentními volbami, když už samozřejmě věděla, že bude v týmu generála Pavla, mi vyčetla, že už v roce 2009 jsem věděl, že půjdu do politiky, což je samozřejmě lež. A řekla, že jsem neměl kupovat ten barák ve Francii,“ uvedl Babiš. A následně pustil záznam této debaty, kde ho moderátorka téměř nenechala reagovat a obrátila se rovnou na Petra Fialu, aby sdělil, co si o tom myslí.  

„Už v debatě před parlamentními v roce 2021 to bylo pět proti jednomu. A před komunálními a senátními volbami v roce 2022 se Česká televize tvářila, že je to debata o komunálních volbách, ale bylo to samozřejmě o energiích, o prezidentské volbě. A otázka je, proč tam zase bylo pět zástupců pětikoalice. Proč tam nebyl jenom jeden za SPOLU, jeden za PirSTAN, Okamura a Babiš? No, právě proto, aby těch pět kandidátů mohlo říkat ty různé nepravdy, a já abych se zbytečně hlásil, abych se k tomu mohl vyjádřit,“ dodal Babiš, který opět svá slova doložil záznamem z té debaty.

Závěrem pak dodává: „Takže určitě pochopíte, a to můžete sledovat, když chodí pan Havlíček nebo paní Schillerová do Události, komentáře, do jiných pořadů, jak to bylo před volbami a po volbách, že je to dvojí metr. Doufám, že pochopíte, že do této debaty nepůjdu,“ dodal Babiš s příslibem, že ho diváci uvidí v debatě na Nově.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Kdy přijdete i s opatřeními na sížení inflace?

Nemyslíte, že už včera bylo pozdě? Proč jste si takto nechali ujet vlak a inflace tak rekordně vzrostla a neklesá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

,mě vůbec nevadí, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 08.01.2023 14:02:02
zda se babiš zúčastní té televizní šaškárny či ne. Nevím proč by se měl nechat dehonestovat v televizi kdejakým křupanem nebo puchejřem, co mu nesahá ani po kotníky. Znám ho za těch 10 let co je v politice dostatečně. Můj hlas má jistý.

| 10 | 0

Další články z rubriky

Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

10:25 Zlatý poklad České republiky. Zatím 13,5 tuny, má být až 100 tun

MONITORING SÍTÍ Ekonom Lukáš Kovanda upozorňuje, že Česká národní banka pod vedením Aleše Michla bud…