Babišovi nepřátelé, nečtěte. Slavný Čech má blbé zprávy. Prý jste v háji

10.12.2019 8:54

Dnes se bude konat další z demonstrací proti Babišovi. Ovšem podle herního vývojáře Daniela Vávry to těžko něco změní, což vyplývá i z průzkumů. „Strategie zbavit se ho přes vlekoucí se soudní tahanice, do kterých se zatahuje EU a nikoho nezajímají, protože 250 milionů se v Praze rozkrade při každé druhé revitalizaci parku, a demonstrace, na kterých vystupují lidé jako facebookový udavač Kartous, jaksi nefungují,“ říká. Podle něho bude v další vládě ANO, Trikolóra a ODS. Nebo něco horšího.

Babišovi nepřátelé, nečtěte. Slavný Čech má blbé zprávy. Prý jste v háji
Foto: Repro UN
Popisek: Andrej Babiš před valným shromážděním OSN
reklama

„Koukám na poslední průzkumy. Tak to Babišovi oproti volbám kleslo o 1 %. Panečku. Tolik slz, potu a krve a výsledkem je 1 %,“ shrnul Vávra průzkumy, ve kterých se ANO stále pohybuje kolem cifry 30 %. „Zdá se, že strategie zbavit se ho přes vlekoucí se soudní tahanice, do kterých se zatahuje EU a nikoho nezajímají, protože 250 milionů se v Praze rozkrade při každé druhé revitalizaci parku, a demonstrace, na kterých vystupují lidé, jako facebookový udavač Kartous, jaksi nefungují,“ dodal.

Anketa

Byli jste letos spokojeni s činností vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM?

88%
12%
hlasovalo: 22341 lidí

A podal urputným demonstrantům vysvětlení: „Přátelé. Troufnu si tvrdit, že v drtivé většině, jste reprezentovaní TOP 09, Starosty a Piráty. To je nějakých 25 % voličů. I když k tomu připočtu ČSSD a KDU, nevyleze to přes 35 %. Váš problém je, že na opačné straně nestojí nikdo, kdo by nabízel pro voliče ANO alternativu, a vy to rozhodně nejste taky. Z vašich liberálních programů a bezzubých lídrů, kteří mají na všechno stejný názor (jaký je rozdíl mezi TOP 09 a Starosty?) mají Babišovi voliči osypky. Babišův volič prostě nebude volit místo Babiše vás, protože nechce nic z toho, co vy chcete.“

Dále, pokud by chtěli, aby byl Andrej Babiš nahrazen, tak se musí podle Vávry najít někdo, kdo reprezentuje to, co Andrej Babiš, ale nekrade a nespolupracoval s StB. „Být tak trochu socialista a rozdávat, zároveň být jistou zárukou, že sem nebude zatahovat všechny ‚progresivní‘ nápady ze západu, tak jak to chcete vy, a bude zárukou, že to tu zůstane víceméně tak, jak to tu teď je, protože je to konzervativní volič a nestojí o změny k horšímu, zákazy, omezování a buzeraci.“

Informoval dotyčné, že alternativou k Babišovi nejsou oni. V lepším případě ODS a Trikolóra. V horším SPD a komunisté. „Vaší tragédií je, že z každého napravo od Stalina děláte satana, se kterým se nemluví. Jenže máte dohromady těch maximálně 35 %. Nemáte šanci sestavit vládu. Mnozí se možná příště ani nedostanete do Parlamentu. Pokud bude povolební situace taková, jak tyhle průzkumy naznačují, tak jste v pr****,“ tvrdí vývojář.

„I kdyby se k vám přidala ODS, tak dohromady nedáte 50 % a ODS by si spojenectvím s koalicí TOP 09, ČSSD, Pirátů, STAN a KDU nad sebou podepsala ZASE rozsudek smrti, podobně jako socani koalicí s Babišem a rétorikou západních neomarxistických socialistů,“ analyzoval situaci dál.

Podle Vávry by se dotyční měli smířit s tím, že příští vláda bude ve složení hnutí ANO a Trikolóra spolu s ODS. „Nebo nějaká divná menšinová vláda, kde budete muset ANO tolerovat, nebo se budou volby opakovat,“ přidal další alternativu.

Fotogalerie: - Vláda o Soukupovi

Schůze vlády. Na programu byl mimo jiné návrh vlád...
Jan Kněžínek
Ministr zemědělství Miroslav Toman
Schůze vlády. Na programu byl mimo jiné návrh vlád...
Schůze vlády. Na programu byl mimo jiné návrh vlád...
Schůze vlády. Na programu byl mimo jiné návrh vlád...

„Tím, jak vztekle hejtujete každého, kdo si dovolí mít jiný názor a nevolit jako vy, tím, jak kopete příkopy, které opravdu nebude lehké zasypat, jenom všechno děláte horší. Horší pro sebe. Nikdo z těch, na které ve své hysterii teď vztekle útočíte, se nebude chtít s vámi bavit. Obzvlášť, když nebude muset. Ono to díky tomu, že 80 % médií je na vaší straně, může vypadat, že máte převahu, ale nemáte. To je jen iluze. Rozhodující jsou stále ještě volby. A ty průzkumy jsou jasné. 70 % téhle společnosti nestojí o vaši alternativu k Babišovi, protože je neslučitelná s jejich preferencemi,“ promlouvá Vávra voličům antibabišovských stran do duše. Spolu s otázkou, co s tím dělat. „Založit si fake populistickou stranu a snažit se přetáhnout Andrejovi voliče a pak zradit svůj program?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

12:57 Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

Bude se za rok o přízeň voličů skutečně ucházet společná koalice Pirátů a STAN? Členové pirátské str…