Běžte volit prezidenta, ne vědce či lékaře, vyzývá analytik Kotrba

13.01.2018 8:21

Mediální analytik Štěpán Kotrba vyzývá ve svém dnešním komentáři v MF Dnes, aby lidé došli k volbám. „Vědec, lékař, gambler, zbrojař, ředitel fabriky, hudební principál, politik… Koho vlastně chceme v této zemi za prezidenta?“ ptá se Kotrba.

Běžte volit prezidenta, ne vědce či lékaře, vyzývá analytik Kotrba
Foto: Praha TV
Popisek: Štěpán Kotrba jako host pořadu Horké téma

„Potřebujeme mít dnes někoho silného v čele státu? Potřebujeme mít dnes v čele státu demagoga, populistu? Má dávat naším jménem ‚svobodný chléb‘ chudým? Nebo potřebujeme mravokárce, který nám bude naše politiky či nás samé tatíčkovsky kárat? Není v době sociálních sítí politická a státní reprezentace beznadějně nedemokratická a zastaralá? Reprezentují nás politici ještě? Zkusili jsme to jinak. Zkusili jsme dát si moc. Dali jsme si moc volit prvního muže státu. Dopadlo to podle příručky. Zvolili jsme si nám podobného, plebejce. Ne šlechtice, ne elitáře. Plebejce,“ poznamenal Kotrba.

Následně dodal, že z volby prezidenta Parlamentem, což byl důstojný a mediálně vděčný rituál společného jednání obou parlamentních komor, se stala taškařice. Souboj vnímá jako souboj v blátě, kde je dovoleno vše, jakýkoliv faul.

„Po dlouhém, lítém boji plném faulů už poprvé vyhrál lid a prohráli loutkovodiči. Knížeti neuvěřili, že bude lidu blíže. A první takto zvolený prezident se stal terčem nenávisti, právě proto, že ho zvolili lidé a ne elity. Ne média, ne poslanci a ne senátoři. Ne miliardáři v pozadí. Ale prodavačky. Dělníci. Řidiči autobusů. Inženýři z továren. Jeřábníci. Kuchařky. Učitelky,“ řekl dále Kotrba.

Prezidentem by podle jeho slov měl být vrcholný politik nebo bývalý politik, ale nikoliv antipolitik nebo nepolitik, či moralizující odpůrce politiky. „Proč by měli být prezidentem vědec či lékař? Nikdy neřešili žádné věci veřejné správy ani na úrovni obecního zastupitelstva. Amatéři či diletanti ve věcech řízení či správy státu a věcí veřejných. Přesto se nepolitici chtějí stát politikem – prezidentem a deklarují u toho, že svou funkci budou dělat jinak. Fraška. Jeden jako druhý si lžou do kapsy. Člověku bez titulu MUDr. by také neměli dovolit operovat slepé střevo,“ dodal Kotrba a vyzval lidi, aby šli dnes opět volit prezidenta. Nikoliv vědce, či lékaře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

17:56 Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dn…