Bílé svině, patří vám to. Na českém venkově řádí Rumuni a teče krev

07.07.2016 12:04

Další lidi napadli na Vysočině agresivní Rumuni. Poté, co byl předminulou sobotu v Humpolci brutálně pobodán mladík z diskotéky, další dva incidenty se odehrály o uplynulém víkendu. Informoval o tom server Deník.cz.

Bílé svině, patří vám to. Na českém venkově řádí Rumuni a teče krev
Foto: pixabay.com
Popisek: Násilí - ilustrační foto
reklama

„Vyšetřujeme dva incidenty v Ledči nad Sázavou a v Havlíčkově Brodě. Jednoho podezřelého máme v policejní cele, po dalších pátráme,“ citoval server jihlavskou policejní mluvčí Moniku Pátkovou.

Incident v Havlíčkově Brodě se stal v sobotu v pět hodin ráno. Jan V. se dostal do konfliktu se skupinkou cizinců kvůli pobodání dvaadvacetiletého mladíka v Humpolci. Z činu byl obviněn o dva roky starší Rumun. Za pokus o vraždu mu nyní hrozí až osmnáct let vězení. Na soud čeká ve vazbě.

Celý text je ZDE

Jan V. skupince Rumunů v Brodě čin vyčítal, protože napadený je jeho kamarád. Místo slov lítosti nad agresivním činem mu podle svědka měli cizinci říct, že je dobře, že to mladík schytal, a mělo by se to stát všem bílým sviním.

„Počkalo si na něj asi sedm Rumunů a zkopali ho. S otřesem mozku a pohmožděninami v obličeji skončil v nemocnici. Navíc si ho vyfotili a vyhrožovali, že jestli něco řekne, tak mu vyvraždí rodinu,“ řekl serveru svědek, podle něhož jsou agresoři agenturní pracovníci z brodské firmy Futaba.

Monika Pátková serveru potvrdila, že se incident odehrál v havlíčkobrodské Žižkově ulici, ale zatím se policii útočníky nepodařilo vypátrat.

Hned druhý den, v neděli večer, v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku došlo k dalšímu incidentu, a to na místním sídlišti. „I tento případ prověřujeme. Zjišťujeme, co se vlastně stalo. Jeden cizí státní příslušník byl umístěn do cely předběžného zadržení,“ uvedla Monika Pátková. Podle informací serveru jde opět o Rumuna.

Petr Novotný z krajské záchranné služby potvrdil, že k oběma případům vyjížděly jejich sanitky. „V Brodě jsme ošetřili asi třicetiletého muže, který šel z diskotéky. V Ledči jsme vyjížděli k ošetření muže na policejní služebnu,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…