Bouřlivé kázání ze Slovenska: Chceme slyšet pravdu, ne pohádky. Nenechme si vnutit, kolik má být dětí v rodinách, co se mají učit a čemu věřit!

06.07.2018 9:40

Tisícovky věřících se sešly v Nitře na národní Cyrilometodějské pouti. Ján Babjak, prešovský arcibiskup, tam sloužil mši a při té příležitosti vyzdvihl význam pravdy, které se společnost dožaduje, a odsoudil hry na „moderní, kulturní, civilizované“ občany. Převzato z parlamentnelisty.sk.

Bouřlivé kázání ze Slovenska: Chceme slyšet pravdu, ne pohádky. Nenechme si vnutit, kolik má být dětí v rodinách, co se mají učit a čemu věřit!
Foto: Archiv
Popisek: Čeští a moravští biskupové

„Jen pravda nás osvobodí,“ kázal arcibiskup. „Společnost touží po pravdě. Po vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové, když vrah je stále na svobodě, tak nechceme slyšet žádné rozhovory a pohádky, chceme slyšet pravdu. O to by nám mělo jít stále, jen o pravdu, pak by se takové nepravosti nestávaly,“ pokračoval.

Anketa

Osvědčil se Andrej Babiš ve funkci předsedy vlády?

75%
25%
hlasovalo: 10999 lidí

Připomněl, že slovenská společnost je citlivá na korupci, klientelismus, zneužívání evropských fondů, podvody a mafiánské chování, a slušní lidé chtějí, aby se tyto věci řešily a vyřešily. Důvod vzpomínat na Cyrila a Metoděje je prý hlavně to, že Slovensko není na dobré cestě. „Někdo cizí se nás snaží svést ze správné cesty. Naše země musí znovu slyšet pevný hlas a vidět mocný příklad věrozvěstů dneška, potřebuje zodpovědných vůdců, kterým by šlo bytostně o náš lid,“ hřměl Babjak. „Slovensko potřebuje vůdčí osobnosti, jak státnické, tak duchovní, abychom nezapírali sami sebe, aby s námi nemohl nikdo manipulovat, vnucovat nám nepřijatelné zákony,“ dodal.

Jak žít, kolik dětí má být v rodinách, co se mají učit a čemu věřit, to jsou věci, které si podle Babjaka Slováci nesmějí nechat vnutit. Občas prý doufá, že přijde chlapec z Andersenovy pohádky a zvolá „Císař je nahý!“ Věci se prý mají nazývat pravými jmény, místo her na moderní, kulturní a civilizované občany. Tímto směrem totiž podle arcibiskupa leží cesta k novému pohanství. „Upadáme na morální dno, které ještě nikdy nikoho neudělalo šťastným,“ kázal Babjak.

Poutě se zúčastnili představitelé jak světského, tak duchovního života, například předseda vlády Peter Pellegrini.

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chyběli tam Palestinci! Jen Trump a „Bibi“, no a? Na ČT trhali Trumpův plán pět minut poté, co jej představil

21:49 Chyběli tam Palestinci! Jen Trump a „Bibi“, no a? Na ČT trhali Trumpův plán pět minut poté, co jej představil

Americký prezident Donald Trump na úterní tiskové konferenci představil „přelomový mírový plán“, kte…