Chtěli Čechům sdělit, že Babiš je zlo? Analytička Ryšánková trhá start CNN Prima. Etzler práskal až do Ameriky, takový strach měl, padlo. Ale jestli viděl tohle...

04.05.2020 17:57 | Zprávy

Mediální analytička Irena Ryšánková zhlédla první vysílání CNN Prima News a vyslovila svůj soud. Velmi přísný soud. CNN Prima News podle jejího názoru vlastně tak úplně neví, jakého diváka chce oslovit. Ale už teď prý ví, že premiér Andrej Babiš (ANO) je zástupcem všeho zlého. Světovost měl zajistit jen rozhovor s redaktorkou CNN o koronavirové situaci v USA. Jinak prý celé zpravodajství za mnoho nestálo.

Chtěli Čechům sdělit, že Babiš je zlo? Analytička Ryšánková trhá start CNN Prima. Etzler práskal až do Ameriky, takový strach měl, padlo. Ale jestli viděl tohle...
Foto: Repro CNN Prima
Popisek: Logo kanálu CNN Prima News

Velké očekávání na jedné straně a strach liberálů typu Tomáše Etzlera na druhé straně, že primácká CNN bude vysílat ideově nevhodný obsah. V Etzlerově případě strach tak velký, že to neváhal napráskat do americké CNN. „Myslel jsem si, že někdo udělal omyl, CNN netuší, co Prima je a nejsem si jistý, že ví, do čeho leze,“ prohlásil v rozhovoru pro DVTV. Strach mít rozhodně nemusel.

Protahované přípravy nové stanice se projevily  odejitím těch, kteří nesdílejí  jediný správný pohled na svět. Architekta celého projektu Martina Ondráčka, Terezy Spencerové, která měla dělat zahraničněpolitickou publicistiku. A po prvním vysílacím dni je jasno. Jít by mělo víc lidí.

To, co předvedla CNN Prima News první den, nebyla profesionální práce. Vypadalo to celé jako prodlužovaná agitka bez znalosti cílové skupiny.  

Ano, i CNN matka má liberálně demokratický bias a je za to kritizována. Jenže Spojené státy mají i konzervativně dryáčnickou stanici Fox, která je přesně opačná a tím se trh vyvažuje. To Česko nemá, a proto je vyváženost alfou a omegou zpravodajství kdekoliv.

Pokud bylo cílem české CNN sdělit národu, že Babiš je Zlo, je to v pořádku, ale ať pak přizná zcela otevřeně svoje protibabiší zaměření a nepředstírá nestrannost v souladu s vysílacím zákonem č. 231/2001 Sb.

Včerejší zprávy, v nichž se ztráceli dva moderátoři v gigantickém, graficky nepřehledném studiu, byly ukázkou ideovosti (Babiš je Zlo) a neznalosti cílové skupiny (něco mezi Novákem a veřejnoprávní učitelkou spisovné češtiny).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Irena Ryšánková

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

13:55 Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

Bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder prohlásil, že Ukrajina musí mobilizovat desetitisíce dal…