Cigáni jsou to! Jiří Čunek o Romech řekl, co si málokdo dovolí. Došlo i na server Romea

01.11.2018 10:24 | Zprávy
autor: kas

V bonusových videích serveru XTV se Jiří Čunek rozhovořil o Romech. „Já kdybych neměl kde bydlet, tak bych rád bydlel i v kontejneru, protože bydlení v kontejneru není nic zvláštního,“ řekl hejtman. Problém je prý, když komunita žije pospolu a nepracuje. Proti výrokům Miloše Zemana se neohrazuje. Teď se prý akorát musí říkat: „Všichni takoví nejsou.“

Cigáni jsou to! Jiří Čunek o Romech řekl, co si málokdo dovolí. Došlo i na server Romea
Foto: screen: XTv.cz
Popisek: Jiří Čunek v pořadu Luboše Xavera Veselého.

Veselý na Čunka vytáhl článek ze serveru Romea.cz, kde se psalo, že podle Čunka Romové znají jen svá práva, nikdy nebyli zvyklí pracovat a nejsou diskriminováni. Romy měl Jiří Čunek označovat jako cikány. „Vsetín je i jedním z měst, které pracuje s agenturou pro sociální začleňování,“ citoval dále Xaver Veselý. Pak se Čunka zeptal, zda by to podepsal, nebo zda ho to mrzí, že toto zaznělo. „Mě to nemrzí, že to zaznělo. Určitě je to v nějakém kontextu a faktem je, že z velké části to, historicky a bohužel i dodnes, pravdou je, jenom my teď musíme dodávat, že všichni takoví nejsou, pochopitelně. Ale ono to je tak, já jsem si všiml, že Romové anebo cigáni...“ řekl Čunek, načež ho Veselý přerušil a zeptal se, proč je nazývá cigány. Čunek odvětil, že se tak nazývají sami mezi sebou a že název Romové nepřijali.

„Ať už se jim říká jakkoliv, tak znám opravdu mnoho rodin v našem městě, ne že bychom se navštěvovali, ale vlastně nikdo o nich neví, nikdo vlastně o nich neví, že jsou Romové,“ řekl senátor a dodal: „Oni normálně žijí, chodí do práce.“ Pak ještě pokračoval: „Problém je v tom, když ta komunita žije spolu a právě většina té komunity do té práce třeba nechodí nebo hodně provozují ve středu města odlišný způsob života, to znamená dlouho do noci se baví, hlučně, protože nemusí ráno nemusí vstávat,“ vyjadřoval se kulantně senátor. O problému ve Vsetíně pak řekl Veselý, že ho Čunek vyřešil, ale senátor mu oponoval, že to je příliš optimistické tvrzení a že ho jen hodně utlumil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…