Cože? Černochová z ODS je zděšena Zaorálkovým požadavkem na stažení vojsk

23.10.2018 14:33 | Zprávy
autor: mp

Poslankyni Janu Černochovou (ODS) vyděsila výzva exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ke stažení českých vojáků z Afghánistánu. Černochová zdůraznila, že je i v zájmu českých občanů, aby v Afghánistánu zvítězila strana, která se snaží o jakýs takýs demokratický vývoj v zemi, byť s chybami. „Pokud tato strana prohraje,“ prohraje i naše civilizace varovala dáma.

Cože? Černochová z ODS je zděšena Zaorálkovým požadavkem na stažení vojsk
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová

Exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) nabídl k úvaze možnost, že by se čeští vojáci měli stáhnout z Afghánistánu. „Důležité je, abychom na to reagovali společně, dneska není čas na to, abychom si řekli, že situace je příliš horká a balíme to. Na druhé straně je podle mě evidentní, že současný vývoj nevede k tomu, že bychom byli schopni zřejmě konsolidovat, stabilizovat situaci v Afghánistánu, také proto, že tam nemáme silné partnery. To je věc, se kterou mám osobní zkušenost, a jako cestu vidím to, že je třeba najít způsob, jak ten náš kontingent postupně nebo po dohodě ze země stáhnout,“ řekl Zaorálek.

„Mě to vyjádření předsedy zahraničního výboru a bývalého ministra zahraničí velmi překvapilo, myslím si, že skutečně i on zaznamenal nějaký vývojový názorový posun, protože jsme nikdy neslyšela z jeho úst ani z úst jeho kolegů v ČSSD, že by se naši vojáci měli stáhnout z Afghánistánu,“ prohlásila Černochová. Poslankyně doufá, že předseda ČSSD Jan Hamáček má jiný názor a Zaorálkův postoj si neosvojí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…