Do voleb a pak... Blatný má jasno, kam chce jít dál z ministerstva

30.03.2021 16:46

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nechce v politice zůstávat. Jako šéf resortu chce skončit nejpozději po volbách. Dál se chce věnovat lékařské profesi. S odvoláním na CNN Prima News to píše server iDnes.cz. Server Lidovky.cz pak spekuluje o tom, že by se Blatného čas mohl chýlit ke konci, ve hře je totiž Petr Arenberger z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Do voleb a pak... Blatný má jasno, kam chce jít dál z ministerstva
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Jan Blatný v pořadu Partie

Dětský hematolog Blatný se stal ministrem po rychlém konci Romana Prymuly, který se dopustil přešlapu v podobě setkání v uzavřené restauraci v Praze. O setrvání v politice však zájem nemá. „Jsem lékař,“ uvádí s tím, že v čele resortu nechce šéfovat déle než do podzimních voleb.

svém současném působení v resortu hovoří tak, že jej vykonává jako odborník, nikoliv jako politik. Spekulace o jeho možné výměně jej dle jeho slov nezajímají. „Tuto dočasnou misi jsem přijal jako někdo, kdo šel do vlády jako lékař, někdo se zkušeností, chcete-li odborník. Cítím se být více odborníkem než politikem, považuji to za přednost v současné době,“ řekl pro CNN Prima News Blatný. 

Dodal, že se snaží pracovat s čistým svědomím a dle svých slov nemá pocit, že by musel dělat něco, co nechce.

V rozhovoru také uvedl, že je velmi kritický k sociální síti Twitter. Považuje to za hospodské, a do takovéto putyky si sedat nechce. „Respektive když jo, bude mi úplně stačit, že to, co tam ti lidé povídají, zůstane mezi zdmi hospody, a vůbec tím nebudu obtěžovat zbytek světa,“ řekl Blatný, že jej takovéto věci opravdu nezajímají.

Toho, že resort zdravotnictví po Prymulovi převzal, nelituje. Zároveň však dodává, že kdyby věděl vše, co ví teď, asi by to zvažoval déle. 

V současné době se však spekuluje o tom, že by resort mohl převzít někdo jiný, a to ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Blatný má totiž delší dobu spory s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Arenberger přitom s premiérem našel společnou řeč i nad jiným tématem, než je koronavirus. A to zasadit ránu rakovině. Píšou to server Lidovky.cz.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…