Emil Zátopek, agent StB, to je naše tvář v Bruselu? Železný se pustil do Fialy

08.07.2022 9:23 | On-line

Události, komentáře měly ve čtvrtek sváteční formát. Do studia přišel premiér České republiky Petr Fiala řešil se úvod našeho předsednictví, ale i pomoc vlády občanům a došlo též na slib, že daně zvyšovány nebudou. Řeč byla také o Emilu Zátopkovi jako agentu StB a schvalovateli vraždy Milady Horákové.

Emil Zátopek, agent StB, to je naše tvář v Bruselu? Železný se pustil do Fialy
Foto: Repro ČT
Popisek: Jakub Železný pozoruje Josefa Středulu

Úvodem ve studiu zdůraznil moderátor Jakub Železný úspěch Fialovy vlády, když byla po projevu Petra Fialy v Evropském parlamentu schválena výjimka pro jádro a plyn právě na základě jeho slov. Zmíněný projev ale nechválili všichni. Dita Charanzová v pořadu Události, komentáře zmínila nedostatek sociálních témat, která hýbou Evropou, kritizován je Fiala i za opomíjení domácí politiky.

Jakub Železný upozornil i na samotné slavnostní zahájení českého předsednictví a zpochybnil v něm roli Emila Zátopka, který byl podle něj agentem StB a schválil vraždu Milady Horákové. Fiala si ale za prvními kroky v předsednictví stál a v souvislosti s nimi zmínil opět odkaz Václava Havla.

Železný však opět argumentoval tím, že se Emil Zátopek postavil právě proti Havlově Chartě 77.

VIDEO ZDE

Fiala pak kritizoval dřívější praxi Babišovy vlády, že doma křičíme a v EU se s nikým nedomluvíme. Podle něj je tomu teď jinak.

Diváci se také dozvěděli, že pro ČR je nyní výhodné nakoupit si od Německa tanky.

Podle Fialy také stoupla role středoevropských států v EU, kterým nyní velké země více naslouchají. Současně ale ČR musí naslouchat ostatním státům.

EU ale musí řešit i rozdílné vnímání ukrajinské krize jednotlivými státy, protože podle Fialy někteří evropští státníci mluví s Putinem až příliš. Fiala prý na toto téma mluvil s francouzským prezidentem Macronem i německým kancléřem Scholzem a nemyslí si, že jejich telefonáty s Putinem povedou k nějakému výsledku.

K tomu může podle Fialy vést jedině nátlak a síla. Rusko má pochopení spíš pro sílu, než dohodu.

Skřípe prý i jednota v energetické politice. Podle Fialy je to ale logické. Způsob, jak si jednotlivé země zajišťují energie, je totiž rozdílný. Někdo Rusko nepotřebuje, někdo je na něm závislý. Daří se ale prý postupně dialogem nalézat řešení pro všechny, viz embargo na ruskou ropu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…