Emma Smetana přiznala, jak se chová k hostům, kteří se jí nelíbí

04.10.2018 6:31

Na rádiu Wave proběhl rozhovor s novinářkou a hudebnicí Emmou Smetanou. Hovořilo se v něm o její úloze moderátorky, kterou teď zastává na DVTV, a také o jejím působení na Nově, které ji proslavilo. „Dostali jsme se do fáze, kdy můj šéf, když mě uviděl, tak dělal, že mu zvoní telefon nebo že musí odběhnout na záchod,“ popsala Smetana, proč nakonec dostala od TV Nova výpověď.

Emma Smetana přiznala, jak se chová k hostům, kteří se jí nelíbí
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Emma Smetana

Emma Smetana se svěřila, že si v práci vytváří pracovní tlak sama, když jí na něčem záleží. Například když přijde host, na kterého se těší, a tak ho nechce zklamat a nebýt na intelektuální výši. Též se prý nervuje, když přijde někdo, koho vnímá jako „radikálně zápornou postavu“. Takový host by se prý měl v pořadu odhalit, aby to pochopil i divák. Ale musí si údajně hlídat polohu neutrální moderátorky, která by neměla mít radost, když se dotyčný „začne sám pohřbívat“.

Anketa

Půjdete ke komunálním volbám?

87%
13%
hlasovalo: 5674 lidí

Smetana dále uvedla, jaký je rozdíl mezi jejím bývalým a současným působištěm. „V DVTV jsme v podstatě pankáči, ta svoboda je tam v podstatě neomezená,“ řekla Emma Smetana k oblékání a stylu, takže měla i modré nebo růžové vlasy, zatímco na Nově mělo prý vše jasně daná pravidla, což se dalo i pochopit, dodala. Na DVTV se prý hlavně řeší obsah a formální prostředí je „šumák“.

Když už Smetana nakousla téma práce pro Novu, tak se také zmínila, že pracovat tam šla s tím, že jí byly slíbeny věci, které pak nebyly splněny. „Myslela jsem si, že dojde k velkým změnám, které nenastaly,“ prohlásila, s tím, že se mělo jednat hlavně o zpravodajství. Prý se naučila velmi dobře zjednodušovat, ale také ji toto zjednodušování údajně frustrovalo.

Fotogalerie: - Na podporu České televize

Demonstrace za zachování svobody slova a médií v r...
Demonstrace za zachování svobody slova a médií v r...
Demonstrace za zachování svobody slova a médií v r...
Demonstrace za zachování svobody slova a médií v r...
Demonstrace za zachování svobody slova a médií v r...
Demonstrace za zachování svobody slova a médií v r...

Pak přišla řeč na Smetanin konec na Nově. „Kromě toho, že jsem tam měla pocit, že se tam zabývám obsahem, který je plytký, povrchní, v mnoha případech zavádějící a nikdo to se mnou nehodlá řešit, protože to všem prostě vyhovuje, tak potom přišel zlom, respektive to gradovalo tak, že nám tam degradovaly ty osobní vztahy, protože jsem ty zprávy s vedením chtěla řešit,“ vypovídala Smetana o podmínkách svého odchodu a dodala: „Dostali jsme se do fáze, kdy můj šéf, když mě uviděl, tak dělal, že mu zvoní telefon nebo že musí odběhnout na záchod.“ Na maily jí prý nechodily odpovědi. Vzhledem k tomu, že Nova je „korporátní“, tak prý když nadřízený nechce, tak k debatě prostě nedojde a demokratické principy tam nikdo neuznává ani teoreticky. Údajně při zpravodajství docházelo ke zjednodušování, které už bylo za hranou, bylo manipulací.

Na Nově se prý děly i horší věci, alespoň měla takové podezření, které pak přerostlo v interní audit, ale společnost, která ho měla udělat, údajně nic nepotvrdila, ani nevyvrátila, a Emma Smetana dostala pak po týdnu výpověď. Prý se jí ulevilo a od té doby si Novu nepustila. Dodává, že její bývalý šéf zpravodajství již šéfem zpravodajství není. Dle jejích slov kvůli podezřením, která měla při svém působení na této televizi.

Celý rozhovor ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …