Eskalace konfliktu do jaderného nehrozí, řekl Lavrov do médií

10.3.2022 4:16 odp.

První setkání mezi ruským a ukrajinským ministrem zahraničí nepřineslo v jednáních o ukončení války žádný pokrok. Na tom se shodli oba ministři na svých separátních tiskových konferencích.

Eskalace konfliktu do jaderného nehrozí, řekl Lavrov do médií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukrajinská vlajka pod místem, kde stál pomník Stalina

Jednání v turecké Antalyi prostředkoval tamní minsitr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Ani jemu se nepovedla stanoviska obou stran jakkoliv přiblížit.

Ukrajinský Dmytro Kuleba po jednání uvedl, že od ruského protějšku žádal slib zajištění humanitární pomoci civilistům, zejména dohodu na zastavení palby ve stanovených časech, která bude vojáky skutečně dodržována. Tento slib mu prý Lavrov odmítl dát. Kuleba si na tiskové konferenci postěžoval, že ruský protějšek stále opakoval, že nemá mandát o něčem takovém rozhodovat.

Lavrov na tiskovce zopakoval své požadavky- odzbrojení a neutrální status Ukrajiny. Pak obvinil Západ, že vyzbrojováním Ukrajiny konflikt vyostřuje a Kyjev podle něj chce mít schůzky jen kvůli schůzkám. Vyjádřil však názor, že nehrozí eskalace konfliktu do jaderného.

PODROBNOSTI V ANGLIČTINĚ

Ukrajina žádá především humanitární koridor z přístavu Mariupol, kde po dvou týdnech ostřelování nastává humanitární katastrofa. Pokusy o evakuaci civilistů od víkendu selhávají a z narušování koridoru se obě strany obviňují navzájem.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jav

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

4:44 „Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Myslím si, že máme asi nejhorší vládu v našich dějinách. Ale je to naše vina, že jsme je zvolili,“ …