Europoslankyně Gregorová rozjíždí akci: napište své bance, proč pomáhá Putinovi

19.03.2022 11:35 | Ze sítí

Europoslankyně Markéta Gregorová z České pirátské strany se na facebooku věnuje tématu spolupráce bank s ruským energetickým byznysem. Nabízí odpověď na otázku, jak přestat financovat Putinovi válku skrze plyn a ropu, ale zároveň neuvrhnout Evropu do energetické krize, při níž by mohli umírat lidé.

Europoslankyně Gregorová rozjíždí akci: napište své bance, proč pomáhá Putinovi
Foto: Repro Youtube
Popisek: Markéta Gregorová

Na tento problém se zaměřuje mezinárodní iniciativa „Putin100“, která požaduje po 100 finančních institucích, aby přestaly spolupracovat s ruským energetickým (fosilním) byznysem, upozorňuje Gregorová. Tato kampaň odstartovala v pátek také v Česku, protože některé banky a pojišťovny z „Putinovy stovky“ jsou aktivní i u nás.

Fosilní paliva jsou oblastí, v níž snaha izolovat ruského agresora podle europoslankyně drhne, a na to ruská strana sází. „Není náhoda, že právě na tuhle oblast Putinův režim sází. Právě jeho plynovody spolehlivě financují jeho ilegální válku na Ukrajině. A to proto, že jeho zdroje dál tečou do západních zemí, ty je dál spalují a obratem posílají peníze, za které si Putin kupuje čas k ničení Ukrajiny,“ zmiňuje pirátka Gregorová.

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

„Iniciativa ‚Putin100‘ dělá tu veřejnou službu, že svítí na ruské fosilní peníze, a vyvíjí tlak na finanční instituce, které jsou zodpovědné za jejich toky, aby se nemohly dál tvářit, že se jich válečná realita netýká,“ upozorňuje Gregorová.

Závěrem nabádá české občany, aby i z jejich strany přišel tlak na tyto finanční instituce, aby přestaly spolupracovat s ruským energetickým byznysem. „Napíšete své bance?“ vyzývá Markéta Gregorová otázkou.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…