Jak jsem loni předpovídal, v Evropě sílí tlak proti ilegálním migrantům. Dosavadní změny jsou však naprosto nedostatečné, především ve srovnání s opatřeními nové americké vlády.
Nové legislativní kroky navrhla například Francie, Rakousko, o deportacích mluví i labouristická vláda ve Velké Británii. Postup proti ilegální migraci byl i velkým tématem při sestavování nové německé vlády. Problém je, že většinou se jen mluví, ale nekoná.
Děje se tak několik dní poté, co Polsko oznámilo deportace migrantů, kteří se dopustili trestného činu. V tomto případě se jednalo o Gruzínce zapojené do činnosti gangů. Deportovat by takto Poláci mohli několik stovek lidí. Polská (liberální!) vláda také dlouhodobě kritizuje unijní migrační pakt, který obsahuje povinné relokace migrantů po celé EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , migrace , uprchlíci , Vlastimil Veselý
autor: Vlastimil Veselý
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce