Gajdůšková: Je Zemanova věc, koho má kolem sebe

03.04.2013 10:18 | Zprávy

Alena Gajdůšková je již 11 let senátorkou. Před pěti lety se stala místopředsedkyní horní komory a nedávno se na sjezdu své mateřské strany ČSSD stala její místopředsedkyní. MF Dnes s ní připravila rozhovor.

Gajdůšková: Je Zemanova věc, koho má kolem sebe
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Místopředsedkyní ČSSD se stala senátorka Alena Gajdůšková

Jednou z otázek pro Alenu Gajdůškovou bylo, zda ví, čím ve volbě o post místopředsedkyně ČSSD porazila Marii Benešovou. „Delegáti rozhodli. A já jsem ráda, že jsem členkou toho týmu,“ dodala Gajdůšková. Víc říci nechtěla, snad jen, že volbu nevnímala jako souboj žena – žena. Na jiném místě v rozhovoru v MF Dnes však přiznala, že pro ni hrála skutečnost, že víc lidí mělo pocit, že bude tím, kdo se dokáže v politické straně bavit se všemi.

Sjezd je nejvyšší orgán strany

To, že se Jiří Dienstbier nedostal do vedení ČSSD, vidí místopředsedkyně Senátu jako rozhodnutí delegátů sjezdu. Podle ní však Jiří Dienstbier je a zůstává výrazným sociálním demokratem. Alena Gajdůšková si prý dokonce myslí, že Dienstbier může být brzy v širším vedení sociální demokracie. Místopředsedkyně ČSSD si zároveň nemyslí, že by Dienstbier oslabil svou pozici neúspěšnou žalobou na prezidenta. „Je oslabením to, že člověk pracuje v souladu se svými kompetencemi a v souladu se svým slibem? Taky jsem žalobu podepsala,“ dodává Gajdůšková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu

4:43 Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu

„Vůbec si nedovedu představit, že to, co si dovolil ministr financí, bych si dovolila já či některý …