Hamáček: Prodloužení nouzového stavu nepodpoří jen šílenec

09.12.2020 16:06

Sněmovna dnes jedná o prodloužení nouzového stavu, kabinet přitom žádá o prodloužení o 30 dnů, tedy do 11. ledna 2021. „Nouzový stav umožňuje vládě s epidemií účinně bojovat a žádná alternativa k němu neexistuje,“ uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček na tiskové konferenci. ČSSD o tom informuje na svém facebooku.

Hamáček: Prodloužení nouzového stavu nepodpoří jen šílenec
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)

„Je pozitivní zprávou, že ta vládní opatření zabrala, že epidemie začala brzdit a stále brzdí. Nicméně v těch posledních dnech to brždění není nějak razantní a spíše se to podobá stagnaci. Do jisté míry můžeme říct, že ta čísla jsou hodně podobná těm, která byla v době kdy jsme hlasovali naposledy,“ řekl Hamáček. 
 
 
A dodal, že stále poslouchá stanoviska pravicové opozice. „Ta unisono tvrdí: „nikdy, za žádnou cenu, už ani hlas pro prodloužení nouzového stavu,“ a dostávám také maily od občanů, kteří nás prosí, abychom to už ukončili, aby už nouzový stav nebyl. Já jen musím zopakovat, co říkám pořád. Nouzový stav není něco, co to tu situaci vyřeší a jeho konec není koncem epidemie. Nouzový stav je pouze právní rámec, který podle naší legislativy umožňuje vládě s epidemií účinně bojovat,“ vysvětluje Hamáček. 
 

Anketa

Jste pro prodloužení nouzového stavu?

62%
38%
hlasovalo: 17010 lidí
Předseda ČSSD následně označil ty, kteří odmítnou hlasovat pro prodloužení za pokrytce nebo za nezodpovědné šílence. 
 
„Jsme v situaci, kdy zdravotnický personál, personál v sociálních službách, všichni v první linii, policisté, hasiči a vojáci odvedli obrovský kus práce, ale všichni jsou unaveni. Představa, že jim do 14 dnů ty pacienty do nemocnic pošleme znovu, že znovu budeme povolávat mediky do nemocnic, znovu budeme odkládat elektivní výkony a celé zdravotnictví budeme zase převádět na covid. To je něco, co já si představit nedovedu. Toto by měli vzít v úvahu všichni ti, kteří dnes volají po tom, abychom dneska pro prodloužení nehlasovali. Je to hazard se zdravím občanů,“ uvedl na tiskové konferenci Hamáček. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…